Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana

Siatkarki Truso drugie wśród ćwierćfinalistów mistrzostw Polski

Elbląg, Siatkarki Truso drugie wśród ćwierćfinalistów mistrzostw Polski fot. Anna Dembińska

Juniorki MKS Truso Elbląg zajęły drugie miejsce wśród grona ćwierćfinalistów mistrzostw Polski i awansowały do 1/2 finału. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Samulewskiego przegrała dziś ze Spartą Warszawa 1:3, ponosząc tym samym pierwszą porażkę w turnieju. Zobacz zdjęcia.

Dobiegł końca ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorek. Dziś odbyły się mecze rozstrzygające o miejscach 3-4 i 1-2. Jako pierwsze na parkiet wybiegły siatkarki BAS Białystok i TKS-T Budowlani Toruń, które walczyły o trzecią lokatę. Po pięciosetowym pojedynku, zwycięsko z meczu wyszły białostoczanki. W finale spotkały się elblążanki z warszawiankami. Obie drużyny miały już zapewnione miejsca w 1/2 finału mistrzostw Polski, jednak drużyny walczyły jeszcze o możliwość zorganizowania turnieju półfinałowego u siebie i łatwiejsych przeciwników w dalszej rywalizacji.

Nasze siatkarki nie za dobre rozpoczęły dzisiejszy mecz, a większość punktów które zdobyły wynikało z błędów przeciwniczek. Warszawianki grały bardzo dobre w ataku, stawiały szczelne bloki i powadziły 8:3. Po przerwie zarządzonej na prośbę naszego trenera, przyjezdne pomyliły się na zagrywce, później przy rozgrywaniu piłki i Truso zniwelowało nieco straty. Dopiero szósty punkt udało się zdobyć po dobrym wykończeniu akcji. W ataku robiła co mogła Aleksandra Szczygłowska. W kolejnych akcjach świetnie prezentowały się zawodniczki Sparty i odskoczyły już na 16:7. Wysoka przewaga przyjezdnych utrzymywała się do stany 11:20. Dwa ataki Aleksandry Szczygłowskiej, dwa punkty z zagrywki i o czas poprosił szkoleniowiec Sparty. Przerwa nie wybiła naszych zawodniczek z rytmu. W ataku mogliśmy zobaczyć nominalną rozgrywającą, która dobyła 17. punkt dla naszej drużyny. Elblążanki goniły wynik, by w końcu dojść na jeden punkt (21:22). Niestety końcówka należała do rywalek, które wygrały pierwszą partię 25:21.
     Pierwszy punkt w drugim secie zdobyły warszawianki, jednak trzy kolejne padły łupem Truso. Skuteczne ataki przyjezdnych i już tablica wyników wskazywała 4:4. Znów mądrze w ataku grała Aleksandra Szczygłowska, do tego doszły punkty Darii Pik i Weroniki Wołodko i nasza drużyna prowadziła 14:10. Po przerwie na żądanie, gra się wyrównała i toczyła niemalże punkt za punkt, a nasze siatkarki utrzymywały kilkupunktową przewagę. Warszawianki walczyły ambitnie, stawiały dwa szczelne bloki, obijały ręce naszych siatkarek i w końcu doszły na remis po 21. Co prawda zaraz dobrze zaatakowała Daria Pik, jednak kolejne trzy punkty zainkasowały rywalki i miały w górze piłkę setową. Na szczęśliwie pomyliły się na zagrywce, elblążanki skutecznie zaatakowały i znów wieliśmy remis po 24. Przechodząca piłkę wykorzystała Aleksandra Szczygłowska, warszawianki dotknęły siatki i Truso wygrało 26:24.
     Początek trzeciego seta należał do przyjezdnych, które odskoczyły na 4:1. Skuteczny blok oraz ataki i gospodynie doszły na 4:5. Jednopunktowa różnica utrzymywała się do stanu 7:8. Dwa ataki w aut, as serwisowy przyjezdnych i już odskoczyły na cztery oczka. Kolejne błędy po stronie naszej drużyny spowodowały, że Sparta prowadziła już 17:10. Po przerwie dla Truso gra się wyrównała, jednak nasze zawodniczki nie potrafiły zbliżyć się do rywalek. O ile ich gra dobrze wyglądała w przyjęciu, to w ataku fatalnie. Elblążanki zdobyły jedynie siedem punktów po własnych atakach, jeden blokiem i resztę po błędach rywalek. Truso przegrało trzecią partię 16:25.
     Czwarty set znów zaczął się dość wyrównanie, do stanu 4:4. Dwie zagrywki punktowe Darii Pik i o czas poprosił trener Sparty. Skuteczne ataki ze środka warszawianek szybko pozwoliły im odrobić straty, by w końcu doprowadziły do wyrównania 9:9. Jeszcze kilkukrotnie na tablicy wyników widniał remis, po raz ostatni przy stanie 13:13. Nieskuteczne ataki naszych zawodniczek, serwis w taśmę i rywalki odskoczyły na 20:16. Elblążanki próbowały ratować sytuację skutecznie blokując, jednak udało im się dojść jedynie na trzy oczka. 18. punkt był ostatnim jaki udało się zdobyć siatkarkom Truso. Zablokowany atak, antenka, kolejny błąd i Sparta wygrała czwartego seta 25:18 i cały mecz 3:1.

Truso Elbląg - Sparta Warszawa 1:3 (21:25; 26:24; 16:25; 18:25)
     Truso
: Pik, Głowacka, Giecewicz, Kańduła, Wołodko, Szczygłowska, Bogacz, Markowicz, Wójcicka, Kaczmarczyk, Bartnicka, Kowalczyk, Dziąbowska.
  • Brawo dziewczyny,cel awansu osiągnięty!!!Gratulacje za sportową walkę do ostatnich chwil meczu i życzenia dalszych sukcesów!!!Pozdrowienia dla Bogini urody Oli Szczygłowskiej i Mistrzyni piłki siatkowej,akcje Oli zapierały dech w piersiach!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    16 1
    Kibic Truso(2017-02-26)
  • To wspaniały sukces elblążanek i bardzo dobrej pracy szkoleniowej wśród dzieci i młodzieży w MKS Truso, w oparciu o siatkarski ośrodek i współpracę oświatowych placówek II LO, GIM 3,SP 19 i MOS. Życzę wielu sukcesów w półfinałowym turnieju. Mam nadzieję że zmiany w oświacie nie sprawią, iż zostanie " zaciągnięty hamulec" w upowszechnianiu i rozwoju sportu młodzieżowego w naszym mieście.
    6 0
    Miłośnik(2017-02-26)
  • Truso Elbląg - Sparta Warszawa 1:3 (21:25; 26:24; 16:25; 25:18) - to chyba bylo 2:2 :)