512 918 555

Piękna elbląska jesień Piękna elbląska jesień

Siatkarski lider nie pozostawił złudzeń

Elbląg, Siatkarski lider nie pozostawił złudzeń fot. MOSiR

W meczu na szczycie siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga lider tabeli zespół Logbartrans bez straty seta pokonał trzeci w tabeli Kolex Hale Stalowe. Było to najciekawsze spotkanie szóstej kolejki siatkarskich rozgrywek prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Starcie prowadzącego w tabeli Logbartransu z trzecim Kolexem Hale Stalowe zapowiadało się jako najciekawszy pojedynek szóstej kolejki Awangarda Volley Ligi. I faktycznie, dwie niepokonane dotychczas drużyny stworzyły ciekawe widowisko i choć wynik meczu na to nie wskazuje, to walka była zacięta i wyrównana. W pierwszej partii obie ekipy walczyły jak równy z równym niemal do samego końca. Dopiero w ostatnich fragmentach seta Logbartrans zdołał wypracować kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do końca, zwyciężając 25:21. Podobnie wyglądał seta drugi, który Logbartrans rozstrzygnął na swoją korzyść wygrywając 25:20. Najmniej wyrównany i emocjonujący okazał się set trzeci. Tu przewaga lidera ani przez moment nie podlegała dyskusji. Obrońcy mistrzowskiego tytułu rozbili rywali wygrywając 25:11 i cały mecz 3:0.
     Także bez straty seta swój pojedynek zakończył drugi w tabeli AKS Solidarność, którego rywalem była ekipa Major i Przyjaciele. I choć wicelider wygrał wszystkie trzy sety, to musiał sporo się napracować, by zainkasować komplet punktów. Zespół Major i Przyjaciele, który w ostatnich meczach spisuje się nad wyraz dobrze, także i tym razem zawiesił rywalom wysoko poprzeczkę. Przez większą część pierwszego seta obie drużyny walczyły niemal punkt za punkt i dopiero ostatnie fragmenty partii Solidarność rozstrzygnęła na swoją korzyść wygrywając 25:22. Wicelider podkręcił tempo w secie drugim i na efekty nie trzeba było długo czekać. Partia zakończyła się wygraną Solidarności 25:15 i jak się później okazało, był to najmniej wyrównany set w tym meczu. Trzecia partia łudząco przypominała pierwsze starcie. Drużyna Major i Przyjaciele powróciła na właściwe tory, popełniała mniej błędów i znów o wyniku decydowały ostatnie minuty seta. Ponownie lepiej z presją poradzili sobie siatkarze Solidarności, zwyciężając 25:23 i cały mecz 3:0.
     Szósta kolejka przyniosła same wygrane 3:0. W ślady Logbartransu oraz AKS Solidarność poszły także zespoły Kam oraz ZNP. Obie ekipy mogły cieszyć się z kompletu punktów, choć ich mecze były od siebie zdecydowanie różne. ZNP w starciu z Merkurym w każdym z trzech setów kontrolowało wydarzenia na boisku i tylko w secie drugim pozwolili sobie na lekkie rozluźnienie. Nie miało to jednak żadnych negatywnych skutków, bo także i ta partia padła łupem ZNP, które wygrało kolejno 25:11, 25:22 oraz 25:11. Natomiast o tym, że siatkarze Kam kryzys mają już za sobą, dobitnie przekonała się ekipa Sisley Volley Team. W każdym z trzech setów przewaga Kam-u nie podlegała dyskusji. Rywale najwięcej do powiedzenia mieli w secie ostatnim, który w napięciu trzymał do końca, ale i tak zakończył się wygraną Kam 25:23. Dwie wcześniejsze partie kończyły się wynikami 25:20 i 25:14.
     Ponownie z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia Awangarda Volley Ligi, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz Lotosu Trefla Gdańsk rozgrywany w Ergo Arenie. W 6. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Michał Trybiński z zespołu Logbartrans. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.