Park Dolinka Park Dolinka

Siatkarze nadrobili zaleg這軼i w AWL

Elbl庵, Siatkarze nadrobili zaleg這軼i w AWL fot. MOSiR

Zespo造 uczestnicz帷e w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski O鈔odek Sportu i Rekreacji, w czasie ferii nadrabia造 zaleg這軼i. W 11. kolejce zwyci瘰twa zanotowa zar闚no zesp馧 ZNP jak i ekipa LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, co sprawi這, 瞠 na szczycie tabeli zmian nie odnotowano.

Cho w czasie ferii, w wi瘯szo軼i rozgrywek ligowych prowadzonych przez MOSiR, mieli鄉y przerw, to zespo造 wyst瘼uj帷e w Awangarda Volley Lidze, czasu nie marnowa造. 11. kolejka rozegrana zosta豉 na raty, rozpocz窸a si jeszcze przed feriami, a doko鎍zona zosta豉 ju w czasie wolnym od zaj耩 szkolnych. Kolejne wysokie i pewne zwyci瘰two zanotowa zesp馧 LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, kt鏎y zmierzy si z ostatnim w tabeli Merkurym Elbl庵. Faworyt nie zawi鏚, cho momentami ambitnie graj帷y siatkarze Merkurego, sprawili rywalom nieco k這pot闚. Najbardziej wyr闚nane by造 pierwszy i trzeci set, zako鎍zone wygran LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam po 25:19. Natomiast w drugiej partii, kibice ogl康ali bardziej jednostronne widowisko. Zwyci篹yli siatkarze Nauki Jazdy Adam, kt鏎zy pozwolili rywalom zdoby zaledwie 14 punkt闚. Mimo tak efektownej wygranej, LOGBARTANS nie zdo豉 odzyska pierwszego miejsca w tabeli. Te nadal nale篡 do siatkarzy ZNP Elbl庵.
     Lider ligowej tabeli, zmierzy si tym razem z Techtransem Elbl庵 i praktycznie do ostatniej pi趾i musia walczy o wygran. By這 to na pewno najciekawsze spotkanie minionej kolejki. Obie ekipy rozpocz窸y z olbrzymim zaanga穎waniem, przez co 瘸dna z dru篡n nie potrafi豉 uzyska znacz帷ej przewagi. Pierwsza partia, zako鎍zon wygran ZNP 26:24, dawa豉 nadziej, 瞠 w kolejnych setach emocji nie zabraknie. I tak te si sta這. Przez wi瘯sz cz窷 drugiej ods這ny, kibice mogli obserwowa walk punkt za punkt i dopiero w ko鎍闚ce seta, lepiej z emocjami poradzili sobie siatkarze Techtransu, kt鏎zy drug parti rozstrzygn瘭i na swoj korzy嗆, wygrywaj帷 25:20. Jeszcze wi璚ej emocji mieli鄉y w trzecim secie, kt鏎y lepiej rozpocz瘭i siatkarze Techtransu i to oni cz窷ciej byli na prowadzeniu. Ko鎍闚ka nale瘸豉 jednak do ZNP. Lider nie tylko zdo豉 odrobi straty, ale ostatnie fragmenty meczu zagra niemal bezb喚dnie, dzi瘯i czemu trzeci set pad 逝pem ZNP, kt鏎y zwyci篹y 25:22 i ca造 mecz 2:1.
     Widowisko jednego aktora - tak mo積a powiedzie o dw鏂h pozosta造ch pojedynkach, rozegranych w ramach 11. kolejki. Pierwszym z bohater闚 by zesp馧 MKS Truso, kt鏎y szybko, 豉two i przyjemnie ogra ekip Chill Out. Rywale w 瘸dnym z trzech set闚 nie potrafili nawi您a r闚norz璠nej walki, dlatego pora磬a 0:3 nie powinna dziwi. Pierwsza partia zako鎍zy豉 si wynikiem 25:12, druga 25:14, a najwi璚ej punkt闚 Chill Out zdoby w trzecim secie, cho pora磬a 15:25 nie napawa optymizmem przed kolejnymi ligowymi meczami. Drugim z bohater闚 by豉 ekipa KAM, na przeciw kt鏎ej stan掖 zesp馧 Sisley Volley Team. Tak瞠 w tym przypadku, spotkanie by這 jednostronnym widowiskiem, o czym 鈍iadczy mog dwa pierwsze sety, zako鎍zone wygran zespo逝 KAM 25:15 i 25:17. Nieco wi璚ej emocji mieli鄉y w trzeciej partii, ale tak瞠 i tym razem g鏎 okazali si siatkarze KAM-u zwyci篹aj帷 25:21 i ca造 mecz 3:0.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwyci瘰kich dru篡n, wybrany zosta najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyr騜nienie MVP otrzyma Piotr Malinowski z zespo逝 LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, do kt鏎ego trafi這 podw鎩ne zaproszenia na najbli窺zy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gda雟k.
     Wi璚ej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galeri zdj耩 mo積a znale潭 na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zak豉dce imprezy sportowe.

Wyniki 11. kolejki:
     LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - Merkury Elbl庵 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)
     ZNP Elbl庵 - Techtrans Elblag 2:1 (26:24, 20:25, 25:22)
     Sisley Volley Team - KAM 0:3 (15:25, 17:25, 21:25)
     Chill Out - MKS Truso 0:3 (12:25, 14:25, 15:25)

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski dru篡na LOTOS Trefl Gda雟k. Zesp馧 z Tr鎩miasta to obecnie czwarta ekipa PlusLigi. Kolejne spotkanie przed w豉sn publiczno軼i LOTOS Trefl rozegra w niedziel 15 lutego, a jego rywalem b璠zie s御iaduj帷y w tabeli Jastrz瑿ski W璕iel. Obie dru篡ny do tej pory zgromadzi造 na swoim koncie po 51 punkt闚, dlatego stawk pojedynku jest trzecie miejsce i lepsze rozstawienie przed faza play off. Mecz rozpocznie si o godz. 14.45 w ERGO Arenie. Zapraszamy wszystkich kibic闚 i mi這郾ik闚 siatk闚ki na mecze gda雟kich siatkarzy. Przypomnijmy, 瞠 zesp馧 LOTOSU Trefla Gda雟k jest fundatorem nagr鏚 i upomink闚 dla najlepszych zawodnik闚 i zespo堯w uczestnicz帷ych w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.