Siatkarze z ligi MOSiR na półmetku rozgrywek

Elbląg, Siatkarze z ligi MOSiR na półmetku rozgrywek

Zakończyła się pierwsza runda siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Ligi organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I choć do rozegrania zostało jedno zaległe spotkanie, to już wiemy, że na półmetku liderem rozgrywek został Logbartrans.

Siatkarski rok w Awangarda Volley Lidze dobiegł końca. Zespoły uczestniczące w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji mają za sobą pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Po dziewięciu kolejkach liderem tabeli pozostaje Logbartran. Obrońcy mistrzowskiego tytułu swoją dominację potwierdzili w ostatnim meczu kolejki, pokonując, ubiegłorocznych wicemistrzów, AKS Solidarność 2:1.
       Jak się można było spodziewać, pojedynek dwóch czołowych ekip obecnego sezonu przyniósł sporo emocji. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Z czasem jednak Logbartrans zdołał uzyskać dwupunktową przewagę 8:6. Taka różnica utrzymywała się przez większą część seta i dopiero w końcówce obrońcom tytuły udało się odskoczyć od rywali dzięki czemu wygrali pierwszego seta 25:21. Także druga partia przez długi czas przebiegała pod dyktando Logbartransu, który prowadził już nawet 22:16. Jednak ambitnie grająca Solidarność, zaczęła mozolnie, ale systematycznie odrabiać straty. Przy stanie 22:19 o czas poprosił Logbartrans, ale krótka przerwa na niewiele się zdała. Kolejne punkty wędrowały na konto Solidarności, która wygrała seta 26:24. Najmniej wyrównana okazała się partia trzecia. Od początku Logbartrans uzyskał kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do końca, zwyciężając 25:20 i cały mecz 2:1.
       Równie ciekawie wyglądało starcie trzeciego w tabeli zespołu Kolex Hale Stalowe z piąta ekipą ligi ZNP. Obie drużyny pierwszą rundę mogą zaliczyć od udanych, a doskonałym podsumowaniem dotychczasowych zmagań byłoby zwycięstwo na zakończenie roku. Dlatego też od początku mecz był niesamowicie wyrównany. W pierwszym secie, to Kolex miał więcej atutów po swojej stronie i po ciekawej końcówce wygrał seta 25:23. Druga partia też była wyrównana i dopiero w końcowych jej fragmentach ZNP zdołało odskoczyć rywalom i wygrać 25:20. Za to trzeci set to pewne zwycięstwo ZNP (25:20), na konto którego powędrowały dwa punkty. Dzięki wygranej Nauczyciele utrzymali dystans do czołówki.
       Po udanym początku sezonu, w ostatnich meczach w szeregi zespołu Merkury wdarła się niepewność, która kosztuje stratę kolejnych punktów. Na zakończenie roku Merkury zmierzył się z sąsiadującym w tabeli zespołem Major i Przyjaciele. I choć rywale mieli na swoim koncie tylko jedną wygraną, to od pierwszych minut przewaga należała do ekipy Major i Przyjaciele. Wynik w pierwszym secie 25:17 w całości odzwierciedla różnicę sił po obu stronach siatki. Zdecydowanie bardziej wyrównany był set drugi, w którym obie strony miały szansę na wygraną. Ostatecznie nerwy na wodzy utrzymali siatkarze zespołu Major i Przyjaciele, pokonując rywali 26:24. Merkury do końca walczył o choćby jeden punkt i ta sztuka im się udała. W ostatniej partii zdominowali przeciwników zwyciężyli seta 25:21, ale z wygranej w cały meczu mogli cieszyć się siatkarze zespołu Major i Przyjaciele. Dzięki zwycięstwu przeskoczyli w tabeli Merkurego (obie drużyny mają po 7 punktów) i awansowali na siódmą pozycję.
       Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia Awangarda Volley Ligi, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz Lotosu Trefla Gdańsk rozgrywany w Ergo Arenie. W 9. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Michał Trybiński z zespołu Logbartrans. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 9. kolejki:
       Techtrans Elbląg - Kam 0:3 (13:25, 17:25, 16:25)
       AKS Solidarność - Logbartrans 1:2 (21:25, 26:24, 20:25)
       ZNP Elbląg - Kolex Hale Stalowe 2:1 (23:25, 25:20, 25:20)
       Merkury Elbląg - Major i Przyjaciele 1:2 (17:25, 24:26, 25:21)
       Pauza: Sisley Volley Team.

MOSiR

• szkoda że na taki mecz jak solidarność-logbartrans wyznaczono młodego sędziego, który słuchał tego co mówiła drużyna logbartransu i przyznawał im punkty, wogóle nie potrafił sędziować ale takie cyrki to tylko w elblągu wstyd!!!!!
    1
    2
    busia74(2016-12-16)
  • basiu74 szkoda, że Ty nie mogłaś sędziować tego meczu. .. na pewno znasz przepisy gry w piłkę siatkową. .. zapraszamy na drugą rundę na krzesełko sędziowskie. ..