Siódemka z kompletem (halówka II)

Zespoły II ligi rozegrały dwie kolejki spotkań. Komplet punktów zdołało wywalczyć siedem zespołów, a na pozycję lidera ponownie powróciła drużyna BIG.

10 i 11 kolejkę rozegrały zespoły z II ligi. Obie kolejki szczęśliwe były aż dla siedmiu zespołów, które wywalczyły komplet punktów. Nowym liderem pozostał zespół BIG, który w pierwszym meczu pokonał Karo 3:1, natomiast w drugim - po zaciętym i emocjonującym meczu - pokonał rewelacyjnie jak dotąd spisujący się zespół Troll 5:2.
     Coraz wyżej w tabeli pnie się ekipa East Express. W sobotę zespół ten pokonał USE 7:2, natomiast następnego dnia wygrał z ASJ Automotive 2:1. Mecz ten od początku był niesamowicie zacięty i wyrównany. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze ASJ po golu w 17 min. Jacka Fiodorowicza. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Marcin Lubowiecki. Kiedy na kilkanaście sekund przed końcem wydawało się, że utrzyma się wynik remisowy, zawodnicy East Express przeprowadzili akcję, którą celnym strzałem wykończył Marcin Lubowiecki.
     O kolejne sześć punktów wzbogacił się także Metrotest. W sobotę zespół ten pokonał 6:2 Extom, natomiast w niedzielę uporał się z Wiarusem wygrywając 2:0. I właśnie spotkanie pomiędzy Metrotestem a Wiarusem mogło podobać się kibicom. Metrotest bardzo szybko objął prowadzenie; już w 2 minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Szewczuk. W kolejnych minutach oba zespoły raz po raz stwarzały groźne sytuacje podbramkowe. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak umieścić piłki w siatce. Udało się to drużynie Metrotest, ale dopiero w drugiej połowie. W 20 min. po szybkim kontrataku wynik spotkania na 2:0 ustalił Arkadiusz Stępień.
     Dwa ciężkie mecze rozegrała w ten weekend Lira, ale z obu wyszła zwycięską ręką. W pierwszym pojedynku w wyżej notowanym Krometem wyrównana walka trwała praktycznie do ostatniej minuty. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Liry po tym jak w 1 min. bramkarza rywali pokonał Dawid Kurowski. Sześć minut później do wyrównania doprowadził najskuteczniejszy strzelec Krometu - Robert Grzelak. W kolejnych minutach przypomniał także o sobie najlepszy snajper Liry - Tomasz Sielezin, który w 9 min. dał swojej drużynie prowadzenie 2:1. Wynik do przerwy 2:2 ustalił w 13 min. Daniel Deorocki. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Nadal obserwować można było szybkie i ciekawe widowisko, choć nie padło już tyle bramek, co przed przerwą. W 26 min. jedynym celnym trafieniem popisał się Marcin Grubecki zapewniając Lirze komplet punktów. W niedzielę Lira zmierzyła się z Amatorami i tylko przez pierwsze minuty oddała pole gry rywalom. Kosztowało ją to utratę bramki, której autorem był Marek Skocki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron skuteczniej zaprezentowała się Lira, zdobywając jeszcze cztery bramki, natomiast Amatorzy dopowiedzieli tylko jednym trafieniem Bartłomieja Przybylskiego.
     Ponownie do wysokiej formy powracają piłkarze WSZ o czym świadczyć mogą dwa zwycięstwa, a szczególnie to sobotnie aż 9:0 nad ekipą ADI. W niedzielę zespół WSZ czekało zdecydowanie trudniejsze zadanie, gdyż ich rywalem był wyżej notowany Kromet. Po pierwszej połowie i bramkach Roberta Grzelaka oraz Henryka Taraszkiewicza Kromet prowadził 2:1. Jednak WSZ ma w swoich szeregach obecnie najskuteczniejszego zawodnika w lidze Dariusza Sobotowicza, który w drugiej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza Krometu zdobywając w tym spotkaniu wszystkie trzy bramki dla WSZ.
     Największą niespodzianką weekendowych zmagań w lidze halowej była sobotnia wygrana przeciętnie spisującej się jak do tej pory ekipy PKP nad Termoizolem. Po pierwszych czterech minutach i trzech bramkach zdobytych przez Termoizol mało kto spodziewał się, że PKP zdoła nawiązać jeszcze równorzędną walkę z wyżej notowanym rywalem. Po siedmiu minutach gry nadal utrzymywała się trzybramkowa przewaga Termoizolu, który prowadził 4:1. Ostatnie minuty pierwszej odsłony należały do PKP, które odrobiło nieco straty i przegrywało już tylko 3:4. Po zmianie stron losy meczu niespodziewanie odwróciły się. Po dwóch bramkach Tomasza Nowickiego niespodziewanie zwycięstwo powędrowało na konto PKP. Natomiast w drugim pojedynku PKP rozgromiło wręcz Extom wygrywając aż 9:1.
     Dwa zwycięstwa mogą dopisać na swoje konto piłkarze Pujana, którzy jak do tej pory nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Tym razem szczęście uśmiechnęło się także do nich i w sobotę pokonali 4:1 EUH-E, natomiast w niedzielę okazali się lepsi od Karo wygrywając 6:0.

Komplet wyników 10. kolejki:

Karo - BIG 1:3 (1:2)
     0:1 - Parszuto (2.), 1:1 - Kamiński (6.), 1:2 - Radomski (13.), 1:3 - Radomski (30.).

Troll - Straż Pożarna 3:1 (1:0)
     1:0 - Ł. Kuliński (12.), 2:0 - Rajkiewicz (21.), 2:1 - Kołecki (23.), 3:1 - Kaczorek (26.).

ADI - WSZ 0:9 (0:4)
     0:1 - Sobotowicz (4.), 0:2 - Paszkiewicz (5.), 0:3 - Sobotowicz (7.), 0:4 - Paszkiewicz (11.), 0:5 - Sobotowicz (20.), 0:6 - Sobotowicz (21.), 0:7 - Matysiak (24.), 0:8 - Sobotowicz (25.), 0:9 - Paszkiewicz (26.).

Kromet - Lira 2:3 (2:2)
     0:1 - D. Kurowski (1.), 1:1 - Grzelak (7.), 1:2 - Sielezin (9.), 2:2 - Deorocki (13.), 2:3 - Grubecki (26.).

Amatorzy/Marysieńka - AZS Jański 3:1 (2:0)
     1:0 - B. Przybylski (12.), 2:0 - Skocki (14.), 3:0 - T. Przybylski (22.), 3:1 - Szewda (29.).

PKS - ASJ Automotive Serwis 0:2 (0:2)
     0:1 - Raszewski (4.), 0:2 - Kontrowicz (15.).

East Express - USE 7:2 (5:1)
     1:0 - Bieńko (5.), 2:0 - Stankiewicz (9.), 3:0 - Indyk (10.), 3:1 - Tomiałojć (13.), 4:1 - Bieńko (14.), 5:1 - Woźny (15.), 6:1 - Indyk (24.), 6:2 - Tomiałojć (25.), 7:2 - Prusek (29.).

Termoizol - PKP 4:5 (4:3)
     1:0 - Rad. Bewicz (1.), 2:0 - Rad. Bewicz (2.), 3:0 - Ulaszek (4.), 3:1 - T. Nowicki (4.), 4:1 - Raf. Bewicz (7.), 4:2 - T. Nowicki (8.), 4:3 - P. Nowicki (11.), 4:4 - T. Nowicki (19.), 4:5 - T. Nowicki (27.).

Extom - Metrotest 2:6 (1:2)
     1:0 - Wojciechowski (8.), 2:0 - M. Dąbrowski (12.), 2:1 - Leszczyński (14.), 2:2 - Szewczuk (22.), 2:3 - Stępień (23.), 2:4 - Leszczyński (27.), 2:5 - Tytek (28.), 2:6 - Szewczuk (30.).

Wiarus - PC Koni 4:2 (1:1)
     1:0 - Gruszka (6.), 1:1 - Sulikowski (15.), 1:2 - Żuchowski (19.), 2:2 - Mich. Lasowicz (22.), 3:2 - Bandurski (24.), 4:2 - Gruszka (30.).

EUH-E - Pujan 1:4 (0:1)
     0:1 - Bałdyga (8.), 0:2 - Bałdyga (16.), 1:2 - Mizdal (18.), 1:3 - Bożejewicz (19.), 1:4 - Bałdyga (27.).

Komplet wyników 11. kolejki:

PKP - Extom 9:1 (2:1)
     1:0 - T. Nowicki (10.), 2:0 - P. Delegacz (11.), 2:1 - Jabłoński (13.), 3:1 - T. Nowicki (16.), 4:1 - P. Nowicki (18.), 5:1 - P. Nowicki (18.), 6:1 - P. Nowicki (19.), 7:1 - P. Nowicki (26.), 8:1 - P. Delegacz (28.), 9:1 - M. Delegacz (30.).

USE - Termoizol 0:1 (0:0)

0:1 - Zaleski (25.).

PC Koni - EUH-E 7:2 (2:0)
     1:0 - Stelmach (4.), 2:0 - Fercho (7.), 3:0 - Żuchowski (18.), 3:1 - Wiśniewski (19.), 4:1 - Stelmach (21.), 4:2 - Buczkowski (21.), 5:2 - Zubko (28.), 6:2 - Murawski (29.), 7:2 - Zubko (30.).

Metrotest - Wiarus 2:0 (1:0)
     1:0 - Szewczuk (2.), 2:0 - Stępień (20.).

ASJ Automotive Serwis - East Express 1:2 (0:0)
     1:0 - Fiodorowicz (17.), 1:1 - Lubowiecki (23.), 1:2 - Lubowiecki (30.).

AZS Jański - PKS 2:5 (1:1)
     0:1 - Goryszewski (7.), 1:1 - Szweda (12.), 2:1 - Wandyk (19.), 2:2 - Białoszewski (25.), 2:3 - Pudlik (26.), 2:4 - Piór (28.), 2:5 - Pudlik (28.).

Lira - Amatorzy/Marysieńka 5:2 (1:1)
     0:1 - Skocki (2.), 1:1 - Sielezin (8.), 2:1 - Grubecki (19.), 3:1 - Damnic (25.), 4:1 - Grubecki (26.), 5:1 - Sielezin (27.), 5:2 - B. Przybylski (28.).

WSZ - Kromet 3:2 (1:2)
     0:1 - Grzelak (9.), 1:1 - Sobotowicz (11.), 1:2 - Taraszkiewicz (13.), 2:2 - Sobotowicz (22.), 3:2 - Sobotowicz (24.).

Straż Pożarna - ADI 6:1 (4:1)
     0:1 - Bieliński (3.), 1:1 - Ratajczyk (4.), 2:1 - Wira (5.), 3:1 - Kołecki (12.), 4:1 - Wira (15.), 5:1 - Kołecki (22.), 6:1 - Kołecki (27.).

BIG - Troll 5:2 (1:1)
     0:1 - J. Czyżak (3.), 1:1 - Moneta (9.), 2:1 - Kleban (21.), 3:1 - Radomski (24.), 4:1 - Moneta (29.), 4:2 - Dymiszkiewicz (29.), 5:2 - Radomski (30.).

Pujan - Karo 6:0 (3:0)
     1:0 - Łukaszewski (6.), 2:0 - Wiśniewski (8.), 3:0 - Czarnecki (15.), 4:0 - Bałdyga (26.), 5:0 - Bałdyga (27.), 6:0 - Bałdyga (29.).