Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wszystkich Świętych Wszystkich Świętych

sKonfrontowali taneczne umiejętności

 
Elbląg, sKonfrontowali taneczne umiejętności fot. nadesłana
Rek

Emocje, różnorodność i pasja do tańca - to wszystko można było zobaczyć na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych, które odbyły się w minioną sobotę, 21 maja w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

W sobotę, w elbląskim Światowidzie przez cały dzień rozbrzmiewała muzyka, a każda wolna przestrzeń zajęta była przez przygotowujących się do występu tancerzy. W zawodach udział wzięło ponad 900 uczestników, którzy tańczyli w formacjach, mini formacjach, duetach i jako soliści. Startowali w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat i powyżej15 lat. Kategorie podzielone były na różne style taneczne: hip-hop, disco-dance/cheerleaders, taniec współczesny i inne formy tańca.
     Wszystkie występy obejrzało i oceniło 5-osobowe jury w składzie: Maksymilian Hać - znany z IV edycji „You can dance”, Andrzej Morawiec, Małgorzata Łukiewska, Katarzyna Łukaszewska i Magdalena Najdrowska. - Jak zawsze po ogłoszeniu wyników jedni cieszyli się ze zwycięstwa, inni musieli przełknąć gorycz porażki. Atmosfera Konfrontacji była jednak szczególna i nawet ci, którym nie udało się zająć miejsc na podium, opuszczali salę z poczuciem, że dali z siebie wszystko, co najlepsze, a za swój trud i pot wylany na treningach dostali najcenniejszą nagrodę - brawa publiczności – opowiadają organizatorzy.
     Wśród startujących zespołów były dwie grupy z Centrum Tańca Promyk. Zespół Tańca Nowoczesnego „Blefik” zajął 4. miejsce w kategorii wiekowej do 11 lat w stylu hip-hop, a debiutujące na turnieju „Promyczki” czyli miłośniczki gimnastyki akrobatycznej zajęły miejsce 10.
     Zespół Blefik miał dodatkowy powód do radości, bowiem w niedzielę, tuż po zawodach, wziął udział w warsztatach prowadzonych przez Maksymiliana Hać.
     
     Wyniki Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych 2016:
     Kategoria wiekowa do 11 lat:
     Formacje, styl: inne formy tańca
     1 miejsce – Arabelinki - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     2 miejsce – Epoka – Pasłęcki Ośrodek Kultury – Pasłęk
     3 miejsce – Uśmiech Junior – Malborskie Centrum Kultury – Malbork
     4 miejsce – Insomnia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     5 miejsce –Street Groove – Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     6 miejsce – Uśmiech – Malborskie Centrum Kultury – Malbork
     7 miejsce – Wesołe nutki - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     8 miejsce – Calineczki - Malborskie Centrum Kultury – Malbork
     9 miejsce – Tilt 2 - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     10 miejsce – Promyczki – Centrum Tańca Promyk - Elbląg
     11 miejsce – Mini Arabelinki - Klub Sportowy Arabeska – Gdańsk
     
     Formacje, styl: hip-hop
     1 miejsce – Mixiaki – SP 10 Toruń
     2 miejsce – Rebels - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     3 miejsce – G-Mini- UKS Gracja – Iława
     4 miejsce – Blefik – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
     5 miejsce – Smurf Crew – Pałac Młodzieży - Gdańsk
     6 miejsce – Freesmile – Szkoła Tańca Monstars Olsztyn
     7 miejsce – Dzieci nie z tej ziemi - Szkoła Tańca Monstars Olsztyn
     
     Formacje, styl: Disco-dance/Cheerleaders
     1 miejsce – Destination Kids – UKST Destination – Elbląg
     2 miejsce – Destination Kids 2 – UKST Destination – Elbląg
     3 miejsce – Cheerleaders Cadmans – Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     4 miejsce – Destination Kids SP 1 – UKST Destination – Elbląg
     5 miejsce - Destination Kids SP 12 – UKST Destination – Elbląg
     6 miejsce - Destination Kids SP 21 – UKST Destination – Elbląg
     7 miejsce – Flesz 2 – SP 15 – Elbląg
     8 miejsce - Flesz 1 – SP 15 – Elbląg
     9 miejsce - POK Cheerleaders I – Pasłęcki Ośrodek Kultury – Pasłęk
     
     Mini Formacje, styl: Disco-dance/Cheerleaders
     1-2 miejsce - Destination Kids – UKST Destination – Elbląg
     1-2 miejsce - Destination Kids 2 – UKST Destination – Elbląg
     
     Duety, styl: Taniec Współczesny
     1 miejsce – Zalewska Klaudia i Zalewska Amelia – Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     2 miejsce – Pietrzyk Laura i Pietrzyk Angelika – Studio Tańca Hipnotic – Elbląg
     3 miejsce – Radosz Maja i Zaremba Weronika – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     
     Duety, styl: Disco- Dance
     1 miejsce – Jasek Wiktoria i Siwiak Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
     2 miejsce – Wyszomirska Laura i Wyszomirska Wiktoria – UKST Destination – Elbląg
     3 miejsce – Czachorowska Weronika i Drobiszewska Wiktoria – UKST Destination - Elbląg
     4 miejsce – Balicka Wiktoria i Karwowska Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
     5 miejsce – Sudomierska Marika i Gugnon Antonina – UKST Destination – Elbląg
     
     Soliści, styl: Disco- Dance
     1 miejsce – Haza Paulina – UKST Destination – Elbląg
     2 miejsce – Kamińska Barbara – UKST Destination – Elbląg
     3 miejsce – Balicka Wiktoria – UKST Destination – Elbląg
     4–5 miejsce – Kłoczko Wiktoria – UKST Destination – Elbląg
     4-5 miejsce – Sudomierska Marika – UKST Destination – Elbląg
     6 miejsce – Pinszke Oliwia – UKST Destination – Elbląg
     7 miejsce – Drobiszewska Wiktoria – UKST Destination - Elbląg
     8 miejsce –– Czachorowska Weronika - UKST Destination - Elbląg
     9 -11 miejsce – Głowacka Oliwia – UKST Destination – Elbląg
     9 -11 miejsce – Dzieży Alicja – UKST Destination – Elbląg
     9 -11 miejsce – Gugnon Antonina – UKST Destination – Elbląg
     12 miejsce – Łoś Otylia – UKST Destination – Elbląg
     13-14 miejsce – Karwowska Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
     13-14 miejsce – Moneta Patrycja – UKST Destination – Elbląg
     15 miejsce – Pacek Kinga – UKST Destination – Elbląg
     16-18 miejsce – Bartkowska Klaudia – UKST Destination – Elbląg
     16-18 miejsce – Wesołowska Agata – UKST Destination – Elbląg
     16-18 miejsce – Łaszyca Julia – UKST Destination – Elbląg
     
     Soliści, styl: Hip - Hop
     1 miejsce – Brzezińska Maja - Studio Tańca Hipnotic – Elbląg
     2 miejsce – Krawczyńska Wiktoria – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     3 miejsce – Beńko Jakub - Studio Tańca Hipnotic – Elbląg
     4 miejsce – Radosz Patrycja - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     5 miejsce – Dłuszczakowska Pola – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
     6 miejsce – Fos Wiktoria – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
     7 miejsce – Ambrochowicz Sandra – Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
     8-9 miejsce – Lubnau Kamil – SP 10 – Toruń
     8-9 miejsce – Danielewska Antonina – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
     10-11 miejsce – Wojciechowska Amelia - SP 10 – Toruń
     10 -11 miejsce – Fornalska Nikola – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
     12 - 15 miejsce – Jank Katarzyna – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
     12 - 15 miejsce – Wiśniewski Wiktor – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     12 - 15 miejsce – Bednarek Alicja – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
     12 - 15 miejsce –Pecyna Michalina – SP 10 – Toruń
     
     Soliści, styl: Taniec Współczesny
     1 miejsce – Mystkowska Maja - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     2 miejsce – Witlig Mariola - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     3 miejsce – Żołnowska Milena - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     4 miejsce – Schewe Anna - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     5 miejsce – Sajdowska Nela – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     6 miejsce – Pappe Nadia – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     7 miejsce – Gierszewska Amelia - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     8 miejsce – Szulc Marta - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     
     Kategoria wiekowa 12-15
     Formacje, styl: Inne Formy Tańca
     1 miejsce – Just Relax - Pałac Młodzieży - Gdańsk
     2 miejsce – Kaliber 8 – Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     3 miejsce – Roztańczone Mażoretki - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     4 miejsce – Impuls – Malborskie Centrum Kultury – Malbork
     5 miejsce – Confuse – Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     6 miejsce – Hipnotic – Studio Tańca Hipnotic – Elbląg
     
     Formacje, styl: Hip-Hop
     1 miejsce – Blitz squad - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     2 miejsce – Rytm Junior – SP 2 - Kościerzyna
     3 miejsce – Blitz kids - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     4 miejsce – Magnet off-on – Magnetica Szkoła Tańca i Rekreacji – Sławno
     5 miejsce – Hipnotic 6 - Studio Tańca Hipnotic – Elbląg
     6 miejsce – Mix – SP 10 Toruń
     7 miejsce – Happy Feet – Pałac Młodzieży – Gdańsk
     8 miejsce – G-Style – UKS Gracja – Iława
     9 miejsce – Rebel Team - Studio Tańca Monstars – Olsztyn
     10 miejsce – Red Block Kids - Studio Tańca Monstars – Olsztyn
     
     Formacje, styl: Disco-Dance /Cheerleadres
     1 miejsce – Destination – UKST Destination – Elbląg
     2 miejsce – Cheerleaders Cadmans - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     3 miejsce – Mini Cheerleaders Cadmans - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     4 miejsce – POK Cheerleaders II – Pasłęcki Ośrodek Kultury – Pasłęk
     
     Formacje, styl: Taniec Współczesny
     1 miejsce – Roztańczone Arabelle - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     2 miejsce – Blush - Pałac Młodzieży – Gdańsk
     3 miejsce – Tilit - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     4 miejsce – Kaliber 7 - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     5 miejsce – Magic Group – Spółdzielnia Nad Jarem – Elbląg
     
     Mini Formacje, styl: Hip-Hop
     1 miejsce – Turbo Team - Studio Tańca Monstars – Olsztyn
     2 miejsce – Unity - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     3 miejsce – Question Mark – GOKiS – Stare Pole
     
     Duety, styl: Hip-Hop
     1 miejsce – Blok Roksana i Płottka Sandra – SP 2 – Kościerzyna
     2 miejsce – Podjaska Laura i Wojtyła Karolina - SP 2 – Kościerzyna
     3 miejsce – Werner Aleksandra i Wódkiewicz Weronika - Studio Tańca Monstars – Olsztyn
     
     Duety, styl: Disco-Dance
     1 miejsce – Balicka Amelia i Szlendak Amelia – UKST Destination – Elbląg
     2 miejsce – Bujalska Katarzyna i Lewandowska Anna – UKST Destination – Elbląg
     3 miejsce – Bronowicka Julia i Relidzińska Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
     4 miejsce – Gosieniecka Julia i Kuczyńska Klaudia– UKST Destination – Elbląg
     
     Soliści, styl: Taniec Współczesny
     1 miejsce – Sambor Dominika - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     2 miejsce – Juchnowicz Julita - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     3 miejsce – Szczęk Kinga - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     4 miejsce – Olszewska Oliwia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     5 miejsce – Kluba Zuzanna - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     6 miejsce – Miotk Anna - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     
     Soliści, styl: Disco-Dance
     1 miejsce – Balicka Amelia – UKST Destination – Elbląg
     2 miejsce – Szlendak Amelia – UKST Destination – Elbląg
     3 miejsce – Kuczyńska Klaudia– UKST Destination – Elbląg
     4 miejsce – Relidzińska Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
     5 miejsce – Bronowicka Julia – UKST Destination – Elbląg
     6 miejsce – Gosieniecka Julia – UKST Destination – Elbląg
     7-8 miejsce – Becker Amanda – UKST Destination – Elbląg
     7-8 miejsce – Lewandowska Anna – UKST Destination – Elbląg
     9 miejsce – Bujalska Katarzyna - UKST Destination – Elbląg
     10-12 miejsce – Rybicka Karolina - UKST Destination – Elbląg
     10-12 miejsce – Bożyczko Alicja - UKST Destination – Elbląg
     10-12 miejsce – Kowalska Nicola - UKST Destination – Elbląg
     
     Soliści, styl: Hip-hop
     1 miejsce – Juchnowicz Julia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     2 miejsce – Szulpin Daria – SP 2 – Kościerzyna
     3 miejsce – Parol Klaudia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     4 miejsce – Weręgowska Izabela – Toruń
     5 miejsce – Kaczanowska Natalia Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     6 miejsce – Suchocka Jessica - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     7-10 miejsce – Wojtyła Karolina – SP 2 – Kościerzyna
     7-10 miejsce – Krzemińska Natalia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     7-10 miejsce – Parat Bartek - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     7-10 miejsce – Hoppe Inga – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
     11-12 miejsce – Prętka Natalia – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
     11-12 miejsce –Fehrmann Joanna - Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
     13-16 miejsce –Pulińska Magda – Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn
     13-16 miejsce – Korejwo Oliwier – Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
     13-16 miejsce – Sochacka Edyta - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     13-16 miejsce – Dudzińska Patrycja – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
     
     Kategoria wiekowa pow. 15
     Formacje, styl: Inne Formy Tańca
     1 miejsce – Trafic - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     2 miejsce – Spliff - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     3 miejsce – The Project - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     4 miejsce – Cheerleadres Cadmans - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     5 miejsce – Splice – Pałac Młodzieży – Gdańsk
     6 miejsce – Candy Crush - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     7 miejsce – Mafia Skład – Młodzieżowy Dom Kultury – Elbląg
     
     Formacje, styl: Hip-Hop
     1 miejsce – Blitz two - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     2 miejsce – Rytm – SP 2 – Kościerzyna
     3 miejsce – Flash crew - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     4 miejsce – NDS Squad – Pałac Młodzieży – Gdańsk
     5 miejsce – Bi.eF Crew – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
     6 miejsce – Hipnotic 3 - Studio Tańca Hipnotic – Elbląg
     7 miejsce – Inorder - Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
     8-9 miejsce – Albatros - Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
     8-9 miejsce – Intruders - Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn
     
     Mini Formacje, styl: Hip-Hop
     1 miejsce – Rytm – SP 2 – Kościerzyna
     2 miejsce – Paradox Crew - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     3 miejsce – SDF Young – Malborskie Centrum Kultury – Malbork
     
     Duety, styl: Taniec Współczesny
     1 miejsce – Grabowska Kasandra i Parat Mikołaj - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     2 miejsce – Stramska Magda i Berling Paulina - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     
     Duety, styl: Hip-Hop
     1 miejsce – Weiss Małgorzata i Troka Łukasz – SP 2 – Kościerzyna
     2 miejsce – Pacholec Aleksandra i Kowalska Aleksandra - Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
     
     Soliści, styl: Taniec Współczesny
     1 miejsce – Joanna Dżbik – ARToffNIA Fundacja Tańca
     2 miejsce – Bronicka Julia - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
     3 miejsce – Fedorczuk Karina – SP 2 – Kościerzyna
     4 miejsce – Tomasik Karolina - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     5 miejsce – Pączek Anna - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
     
     Soliści, styl: Hip-hop
     1 miejsce – Grabowska Kasandra - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     2 miejsce – Staniek Łucja - Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn
     3 miejsce – Mziray Mwana - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     4 miejsce – Parat Mikołaj - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     5 miejsce – Duchnowska Julia – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
     6 miejsce – Polanowska Julia – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
     7-8 miejsce – Fedorczuk Karina – SP 2 – Kościerzyna
     7-8 miejsce – Neubauer Julia – SP 2 – Kościerzyna
     9-10 miejsce – Ewald Weronika - Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn
     9-10 miejsce – Ciupak Magda - Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
     11-12 miejsce – Krefta Nikola - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
     11-12 miejsce – Borkowska Julia - Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED