Skuteczna obrona elblążanek (piłka ręczna)

W rozegranym awansem meczu szóstej kolejki ekstraklasy EB Start Elbląg pokonał we wtorek (26 września) Zgodę Ruda Śląska 31:21 (13:11).

Pierwsza połowa spotkania bardzo wyrównana. Obie drużyny solidnie broniły dostępu do własnej bramki, a efektem tego było dziewięć remisów w tej części spotkania, ostatni w 22 min. Meczu. Jednak to elblążanki goniły wynik, bo 4 minuty wcześniej Zgoda po bramce Justyny Weselak prowadziła 8:6. Końcówka tej połowy to koncertowa gra w ataku gospodyń zakończona celnymi trafieniami i zejście do szatni z przewagą dwóch bramek.
     Druga część spotkania rozpoczęła się od kontaktowej bramki zdobytej przez Anitę Sikorską, lecz to był szczyt możliwości zawodniczek Zgody. Od 35 do 42 min. piłkarki z Elbląga zademonstrowały wyborną skuteczność, bo zdobyły osiem bramek, tracąc tylko jedną, i prowadziły 21:13. Trener Janusz Szymczyk wziął przysługujący mu czas. Tłumaczył swoim zawodniczkom, jak mają grać, ale to nie poskutkowało. Przewaga gospodyń nadal rosła, a trener EB Startu wprowadził do gry zawodniczki rezerwowe i one też zdobywały bramki. W 57 min. czerwoną kartkę zobaczyła Joanna Bogusz. Przy stanie meczu 31:21, w ostatniej minucie Zgoda miała szansę na zmniejszenie przegranej, lecz Olena Pohrebnyak, rzucając z karnego, trafiła w poprzeczkę bramki elblążanek.
     Po końcowej syrenie drużyna Zgody wraz z trenerem szybko opuściła parkiet hali, a elblążanki cieszyły się z zasłużonego zwycięstwa.
     Trener Andrzej Drużkowski, EB Start Elbląg: - Ten mecz potwierdził, że kobieta zmienną jest. Gdyby dziewczyny tak jak dzisiaj zagrały w Szczecinie, też byłoby zwycięstwo. Kluczem do sukcesu była solidna obrona i skuteczność rzutowa uzdolnionej Ani Żurawskiej.
     Składy zespołów:
     EB Start: Miecznikowska, Zwiewka, Ziajka - Dolegało 1, Stelina 1, Pełka 1, Sądej, Frąckiewicz 2/1, Jasińska 3, Błaszkowska 4, Żurawska 7, Szklarczuk 6/3, Olszewska 5, Celka 1/1. Kary 4 min.Trener Andrzej Drużkowski.
     Zgoda: Muszioł, Krzymińska, Łakomska - Pohrebnyak 5/2, Ślusarz 3, Pawlik 1, Bogusz, Sikorska 2, Liwa 7, Brachmańska, Obruśnik, Weselak 2, Giera 1. Kary 12 min. Trener Janusz Szymczyk.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• Druga połowa to mistrzostwo świata. WYŚMIENITA w odbiorze Stelina, CUDOWNE podania otwierające drogę do bramki Błaszkowskiej, BAJECZNE parady Miecznikowskiej, WSZĘDOBYLSKA na kole Szklarczuk, FRUWAJĄCA przy kontrach Jasińska, NIESAMOWICIE rzucające *Żurawska* i Olszewska oraz UMIEJĘTNY dyrygent *Drużkowsk*i - to wszystko złożyło się na BARDZO DOBRY wynik wtorkowego spotkania. Powodzenia dla całej drużyny w następnych spotkaniach. Laski jesteście w stanie ograć każdego.
  • BRAWA BRAWA i jeszcze raz BRAWA. Dziewczyny grałyście za...ście i to przyniosło skutki. Mam nadzieje że na nastepne spotkanie przyjdzie wiecej kibiców bo nie powinno się zostawiać zespołu w najtrudniejszych momentach. No i mam nadzieje że wejścia będą bezpłatne to na pewno podwyższy frekwencję.
    0
    0
    EB górą(2006-09-27)
  • Niestety, mecz stał na bardzo niskim poziomie. Były momenty, że należało zastanowić się czy to czsem nie "dwa ognie".
    0
    0
    Reralista(2006-09-27)
  • ty "realista"czy ty sie wogóle znasz na recznej!! bo jak nie masz pojecia to wogóle się nie wypowiadaj!!
  • Przykro mi bardzo szanowny przedmówco ale to właśnie "Realista" ma wł?asciwe rozeznanie co do gry w piłkę ręczną. Oczywicie fajnie że Start wygrał ale poziom tego grania i jego stylu to gorzej niż dwa ognie. Ilość błędów w tym meczu była przerażająca. Jak by ktoś nie wiedział że to gra ekstraklasa to zapewne by uznał ze grają zawodniczki które dopiero sie uczą tej gry. Oczywiście dotyczy to również przeciwniczek Startu. Jednym sł?owem poziom tragicznie niski.
    0
    0
    Realista 2(2006-09-28)
  • medziaki , przestancie medzic, bo zachowujecie sie jak niedawno "serek" tez tylko narzekal ,krytykowal - po grom nam tacy kibice? W sporcie dla uzyskania dobrych wynikow, oprocz ciezkiej pracy(treningow), potrzeba zdrowej atmosfery- psychicznego wsparcia ,ktore niesamowicie oddzialowuje na zawodnikow- kibicujmy i wspierajmy nasze dziewczyny a medziakow nie przyprowadzajmy na mecze !!!
    0
    0
    pis off(2006-09-28)
  • Kibicowanie swoją drogą, a wyrażanie opinii to druga rzecz! Często mają te rzeczy związek, bo im większa "szmacianka" tym mniej chętnych do jej oglądania, a płacenie sporej kasy za amatorszczyznę to już frajerstwo, bo taki gostek sam może se wybiec na parkiet, czy murawę i równie dobrze "pofikać". Nie widziałem meczu, to sie nie wypowiadam, ale super wyniki w lidze podwórkowej nie mówią, że ktoś jest mistrzem swego fachu. Tak więc negatywne opinie wśród widzów mogą być całkiem na miejscu.
  • Nie rozumniem czego się czepiacie w sporcie chodzi o zwycięstwa no i wygraliśmy!! Nie liczy się styl tylko wynik. Co z tego że by ładnie grały ale przegrały. O stylu to mozna mówic w łyżwiarstwie figurowym a tu liczy się wynik. Jeśli będą grały tak do konca sezonu i wygrywały to ja nie mam nic przeciwko.