Piątek 24-11-2017, imieniny Jana, Flory

512 918 555

Skuteczny finisz kadetów Truso (koszykówka)

Elbląg, Skuteczny finisz kadetów Truso (koszykówka) (fot. AD)

Trwają rozgrywki w lidze wojewódzkiej koszykówki kadetów, w której rywalizuje drużyna MKS Truso. Ostatnio elblążanie, na własnym parkiecie zmierzyli się z rówieśnikami z Nidzicy. Po dwóch słabych w ich wykonaniu kwartach, dopiero w drugiej części spotkania przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. MKS Truso Elbląg – UKS Trójka Nidzica 82:58.

W lidze Warmii i Mazur koszykarzy kadetów rywalizuje tylko pięć drużyn. Stawce po pierwszej fazie rozgrywek przewodziła UKS Trójeczka z Olsztyna. Elbląskie Truso było drugie. Trwa runda rewanżowa, a elblążanie w ubiegłą niedzielę podejmowali drużynę Trójki z Nidzicy. Początek pojedynku z wyraźną przewagą zespołu gości, którzy wygrali pierwszą kwartę 9:16. W drugiej, koszykarze Truso zagrali znacznie lepiej. Byli przede wszystkim skuteczniejsi w ofensywie i obronie dostępu do własnego kosza. W efekcie wygrali tę partię 21:18, ale po 20 minutach meczu wynik był korzystny dla Trójki, która prowadziła 34:30.
     Po przerwie do solidnego odrabiania strat punktowych przystąpili elblążanie. Ich akcje nabrały płynności i w efekcie wygrali trzecią kwartę 25:7 obejmując 14 punktowe prowadzenie w spotkaniu. Ostatnia kwarta meczu to obrona przez Truso wypracowanej przewagi ze skutecznym jej powiększaniem, w efekcie wygrana ta partia 27:17 i zwycięstwo w meczu 82:58.