Smutny finał jesieni (piłka ręczna)

W ostatnim w rundzie jesiennej meczu ekstraklasy piłkarek ręcznych EB Start Elbląg przegrał z Zagłębiem w Lubinie 24:30, ulegając do przerwy 14:17.

Niedzielny mecz w Lubinie elblążanki rozpoczęły z werwą. Po 7 minutach prowadziły 4:3, ale gospodynie szybko opanowały sytuację, wykorzystały błędne zagrania elblążanek i wyszły na prowadzenie 8:6. Podopieczne trenera Andrzeja Drużkowskiego nie dawały za wygraną, na boisku toczył się wyrównany pojedynek. Załamanie przyszło w końcówce pierwszej części meczu, kiedy arbitrzy ukarali czerwoną kartką Monikę Pełkę za kontrowersyjny faul. Decyzja była ostateczna i znacznie osłabiła poczynania elblążanek. To pozwoliło Zagłębiu na wypracowanie czterobramkowej przewagi do przerwy.
     Po wznowieniu gry przewagę zyskały gospodynie, a ich bramkarka wykorzystała niefrasobliwość elbląskiej koleżanki, która zbyt daleko wyszła na przedpole i dalekim rzutem też zdobyła bramkę. W 36 min. na tablicy było 21:15 i zapowiadał się pogrom EB Startu. Elblążanki potrafiły się jednak zmobilizować i w 55 min. gospodynie prowadziły tylko 24:22. Ostatnie 5 minut spotkania to koncert gry Zagłębia, które zdobyło sześć bramek, tracąc tylko dwie, i zasłużenie zwyciężyło.

Składy drużyn
     Zagłębie: Czarna, Tsvirko 1 - Jakubowska 1, Jacek 1, Ciepłowska 9, Romańczukiewicz 1, Semeniuk 1, Wodniak 2, Orzeszka 2, Ziółkowska 1, Załęczna 4, Niedośpiał 4, Krynicka 1, Jochymek 2. Kary 16 min.Trener Bożena Karkut.
     EB Start: Miecznikowska, Zwiewka, Ziajka - Dolegało 2, Błaszkowska, Celka, Olszewska 8, Pełka 1, Żurawska 2, Frąckiewicz, Szklarczuk 6, Jasińska 3, Sądej 2. Kary 10 min. Trener Andrzej Drużkowski.

Pozostałe wyniki: Piotrcovia Piotrków Tryb. - Sośnica Gliwice 44:26 (18:13), AZS Politechnika Koszalińska - Finepharm Jelenia Góra 40:30 (19:18), Zgoda Ruda Śląska - Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin 29:22 (13:11), Ruch Chorzów - AZS AWFiS Katowice 33:19 (17:10). Mecz Dablex AZS Gdańsk - SPR Safo ICom Lublin zostanie rozegrany 30 października.