Smutny początek drugiej rundy

Elbląg, Smutny początek drugiej rundy

Szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg na inauguracje drugiej rundy I-ligowych rozgrywek nie byli w stanie pokonać beniaminka z Kwidzyna. Usar wygrał 38:31 i wywiózł z Elbląga trzy punkty. Zobacz zdjęcia z meczu.

Aż dziewięć tygodni czekaliśmy na wznowienie I-ligowych rozgrywek. Meblarze mogli do nich przystąpić już w niemal optymalnym składzie, bo po kontuzji powrócił Adam Załuski oraz Kirył Bystrov. Niestety do końca sezonu na parkiecie nie zobaczymy już Kamila Karczewskiego, którego czeka operacja więzadeł krzyżowych. W pierwszym meczu drugiej rundy zagrać nie mógł też Adam Nowakowski. Meblarze wznowili rozgrywki od pojedynku z Usarem Kwidzyn. Beniaminek radzi sobie w I lidze bardzo dobrze, dzięki czemu znajduje się w górnych rejonach tabeli. W składzie zespołu jest wielu doświadczonych graczy, jak chociażby Bartosz Janiszewski, Łukasz Cieślak, Michał Janusiewicz, czy 51-letni bramkarz Adam Wolański.

Mecz rozpoczął się od dobrej interwencji Sebastiana Rama, a pierwszą bramkę zdobył Dominik Pałasz. Po jednej ze strat przyjezdnych, Meblarzom udało się odskoczyć na dwa gole (5:3). Do 10. minuty mecz zbył bardzo wyrównany, bramki padały regularnie raz z jednej, raz z drugiej strony. Elblążanie kilkukrotnie przekraczali przepisy w obronie, czego efektem były rzuty karne. Tych nasi bramkarze nie byli w stanie obronić, Łukasz Cieślak w pierwszej połowie czterokrotnie stawał na 7. metrze i nie pomylił się ani razu. Gospodarze wielokrotnie oddawali zbyt czytelne rzuty i doświadczenie Adama Wolańskiego brało górę. W 16. minucie tablica wyników wskazywała 7:9 i o przerwę poprosił trener Grzegorz Czapla. Po wznowieniu przyjezdni utrzymywali niewielką przewagę, jednak gdy na ławkę kar powędrował Bartosz Janiszewski, Meblarze zdołali ją zniwelować do jednego gola (11:12). W końcu w 25. minucie udało się doprowadzić do wyrównania po 14:14. Niestety w ostatnich minutach pierwszej połowy gospodarze mylili się przy podaniach, oddawali złe rzuty i zeszli na przerwę z bagażem trzech bramek (16:19).

Po zmianie stron lepiej prezentowali się kwidzynianie, a w ekipie elbląskiej najpierw na ławkę kar został odesłany Bartosz Ławrynowicz, a chwilę po jego powrocie Adam Załuski. Przyjezdni wykorzystali więcej przestrzeni na parkiecie i powiększyli prowadzenie do pięciu goli. Dopiero po kolejnej przerwie zarządzonej na prośbę trenera Czapli, walka się wyrównała, jednak Meblarze nie odrabiali strat. Kwadrans przed zakończeniem spotkania ich gra się praktycznie posypała i stracili aż sześć bramek z rzędu, a czerwień ujrzał Bartłomiej Ławrynowicz. W 51. minucie było 23:33 i Meblarzom już w zasadzie pozostała jedynie walka o jak najmniejszy rozmiar porażki. Udało im się zniwelować straty do siedmiu goli, mecz zakończył się wynikiem 31:38.

Meble Wójcik Elbląg - Usar Kwidzyn 31:38 (16:19)

Wójcik: Ram, Dąbrowski, Jaworski - Kowszuk 7, Chyła 6, Stępień 6, Budzich 4, Ławrynowicz 4, Pałasz 2, Bystrov 1, Nowak 1, Krawiec, Sparzak, Załuski, Bartnicki, Sucharski.

Usar: Wolański, Żurawski - Janiszewski 6, Sonnenfeld 6, Cieślak 5, Janusiewicz 5, Werra 4, Boryń 3, Bańcerek 2, Klapka 2, Szwed 2, Wojciechowski 2, Dąbrowski 1, Bonczkowski, Pożoga, Zwierzyński.

Zobacz tabelę i terminarz I ligi mężczyzn.

Kolejne spotkanie Meblarze zagrają na wyjeździe 15 lutego z Gwardią Koszalin.

• Dzięki zawodnikom za walkę i ambicję sportową. Panie trenerze cały przebieg spotkania do przewidzenia, zle ustawiona obrona, kwestią czasu było odskoczenie USARA na kilka bramek, a wtedy juz jest kłopot. Pan tego nie widzi, zapraszam na trybuny z góry to widać. ZESPÓŁ rozbity wewnętrznie, zawodnik kontuzjowany na parkiecie, NIKT nie zainteresowany, CO SIĘ Z WAMI DZIEJE, proszę nie narzekać na zawodników, trener to wychowawca a zawodnicy pójdą za nim w, ,ogień"
  • Zaczęli szkoda słów.
  • Wszystkie mecze do końca w plecy
    2
    8
    Łukasz 123(2020-02-09)
  • Dajcie spokój z tym sportem niszowym. A rozgrywanie meczów w tej hali to marnotrawienie pieniędzy elblążan. Bo nawet hala przy ul. Kościuszki jest dla takich drużyn jak Start i tenże "team"aż nadto wypasiona.
  • Mam propozycję dla okręgowego związku w Olsztynie aby w następnym meczu zamiast sędziów na stoliku z Kwidzyna i Tczewa ściągnąć sędziów z Kaliningradu będzie śmiesznie ale międzynarodowo.
  • @Mecenas - Delegat z Kwidzyna i sędzia z Tczewa obsługują stolik w Elblągu? Przecież w Elblagu jest co najmniej siedmiu sędziów z uprawnieniami. Co wyprawia WMWZPR w Olsztynie? Czy ZPRP tego nie widzi? Co na to kluby, których koszty obsługi meczów (stoliki na meczach ligowych, obsługa meczów w kategoriach młodziezowych)na pewno wzrosły?
  • Wstyd ale nie przez zaqodnikow a kibicow. Na tak duze miasto nie potrafimy zrobic dobrego dopingu i benniaminek z Kwidzyna przyjezdza z wieksza i glosniejsza grupa kibicow....co sie dzieje.. Szkoda kasy na to wszystko
  • A to w ogóle jest jakaś kasa ? Kto ma pamięć ten pamięta.
  • Benuś zorganizuj doping na miarę swoich oczekiwań,albo zostań w domu i truj swoim...
  • W Elblągu sędziów jest czterech, którzy mają również inne mecze do obsłużenia. Może kluby z Elbląga powinny się zainteresować i szkolić młodych sędziów aby właśnie na takich meczach mogli pomagać na stolikach?
  • Oczywiście sędziów miejscowych byłoby więcej ale większość starych sędziów z Elbląga obraziła się na nowy związek ;)
  • Nie oczekuje nic nadzwyczajnego ale idac na mecz 1 ligi oczekuje sie wiecej a nie pojedynczych kibicow przekrzykujacych sie. Wystarczylo spojrzec na kibicow usara. Oni potrafili przyjechac w wiekszej liczbie to wstyd ale jesli Ciebie taka amatorka zadawala to nie mam pytan.