SP 19 czwartą szkołą w Polsce w mini siatkówce

Elbląg, SP 19 czwartą szkołą w Polsce w mini siatkówce
(fot. nadesłana)

Uczniowie SP 19, mistrzowie województwa warmińsko-mazurskiego, zajęli czwarte miejsce w finałach mistrzostw Polski szkół podstawowych w mini siatkówce. Turniej odbył się w Głuchołazach.

W finale mini siatkówki brało udział 17 najlepszych drużyn z całej Polski. Czwarta lokata to historyczny wynik SP 19 w mistrzostwach Polski szkół podstawowych w siatkówce chłopców.
       Elbląska drużyna wylosowała bardzo wymagającą pięciozespołową grupę, w której zagrały: SP 19 i SP 11 z Kędzierzyna Koźla, SP w Suwałkach i Nałęczowie. Z grupy elblążanie wyszli z pierwszego miejsca, docierając aż do półfinału, w którym ulegli drużynie z Żor (Jastrzębski Węgiel), późniejszemu mistrzowi Polski.
       W niedzielę przyszedł czas na walkę o brązowy medal. Silnie zmotywowani elblążanie zmierzyli się z bardzo mocną drużyną z Tomaszowa Mazowieckiego (klubowi wicemistrzowie Polski z ubiegłego roku). Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Po pierwszym secie przegranym 23:25, kolejny elblążanie wyraźnie wygrali do 9. W tie-breaku szczęście wisiało na siatce. Ostatnia piłka spadła niestety po elbląskiej stronie. SP 19 przegrała 14:16, co oznacza, że elbląska szkoła zajęła czwarte miejsce w Polsce.
       Warto tutaj dodać, że 70 procent elbląskich zawodników jest o rok młodsza od przeciwników, co rokuje dobrze w kolejnych mistrzostwach.
       Skład drużyny SP 19: Oskar Woźny- kapitan, Szymon Patecki, Michał Rożankowski, Kamil Dobosz, Michał Muraszko, Paweł Zaton, Michał Ostojski, Antoni Posadzy, Jakub Król, Michał Kugler oraz Agata Jargiela, Tomasz Woźny, Dominik Sobczak i Małgorzata Lewicka. - Dziękujemy bardzo rodzicom, Państwu Woźnym i Pateckim za pomoc – mówi Agata Jargieła, opiekun drużyny. - Bez ich pomocy byśmy nie dojechali na turniej.