Wtorek 06-12-2016, imieniny Mikołaja, Emiliana

512 918 555

Play Remont Lidla ul.Ogólna Remont Lidla ul.Ogólna

Spacerek szczypiornistów

Nadal nie zwalniają tempa piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad Elbląg. W 7. kolejce elblążanie pokonali we własnej hali Jurand Ciechanów 26:22 (13:9). Mimo wygranej gospodarze grali tak, jakby ten mecz traktowali jako "spacerek", a nie mecz o punkty ligowe.

Zespół Techtransu Darad ma już na swoim koncie dwanaście punktów. Elblążanie w siedmiu meczach doznali tylko jednej porażki z rezerwami Orlenu Płock - zespołem, który jest zdecydowanym faworytem grupy.
     W sobotnim meczu przeciwko Jurandowi gospodarze praktycznie przez całe 60 minut kontrolowali sytuację na parkiecie. Pierwszy i zarazem ostatni remis w tym pojedynku mieliśmy w 2 min. (1:1). Później przewaga należała już do podopiecznych Grzegorza Czapli, którzy utrzymywali różnicę dwóch, trzech bramek. W elbląskich szeregach bardzo dobrze spisywał się bramkarz Zenon Korzeniowski, który swoimi udanymi interwencjami odbierał chęć do gry zawodnikom z Ciechanowa. W pierwszej połowie Korzeniowski, dwukrotnie obronił rzut karny.
     Po kwadransie gry gospodarze prowadzili 6:4. Dziesięć minut później elblążanie uzyskali największą pięciobramkową przewagę w tym meczu 12:7. W końcówce pierwsze odsłony goście zdobyli jeszcze dwie bramki, gospodarze odpowiedzieli tylko jedną i na przerwę Techtrans schodził z czterobramkową przewagą.
     Po zmianie stron nadal przeważali elblążanie, którzy nie pozwalali zespołowi gości zmniejszyć przewagi do więcej niż trzech bramek. W szeregach Techtransu rozstrzelał się Marcin Roszkowski, który w całym meczu zdobył 10 bramek. Na dziesięć minut przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 22:17 i wiadome było, że punkty pozostaną w Elblągu. W końcówce trener Grzegorz Czapla wprowadził na boisko młodych i mniej doświadczonych zawodników, którzy bez skrupułów walczyli jak równy z równym z zawodnikami Juranda. Ostatecznie po niezbyt emocjonującym spotkaniu kolejne dwa punkty przypadły Techtransowi Darad, który wygrał spotkanie 26:22.

Techtrans Darad zagrał w składzie: Korzeniowski, Szczepanik - Roszkowski 10, Laskowski 1, Stypułkowski 4, Długosz 4, T. Janowicz 2, Ł. Janowicz 1, Szarkowski 3, Derdowski, Ługowski, Januszewski, Lenarczyk 1

Komplet wyników 7 kolejki: Komandor Bydgoszcz - Patia Buk 22:25, Aluminium Konin - Bosman Gwardia Koszalin 18:26, Tęcza Kościan - Cuiavia Inowrocław 37:21, Victoria Bartoszyce - Huragan Morąg 29:25, Orlan II Płock - Nielba Wągrowiec 30:24, Techtrans Darad Elbląg - Jurand Ciechanów 26:22