Spadkowicz liderem (okręgówka)

Start Nidzica - spadkowicz z IV ligi - po zwycięstwie 5:1 nad Zatoką Braniewo został liderem grupy 2 ligi okręgowej. Niespodzianką zakończył się natomiast mecz, w którym Tęcza Miłomłyn (beniaminek) pokonała spadkowicza z IV ligi Olimpię Olsztynek 1:0.

Pierwszym liderem w grupie 2 ligi okręgowej został spadkowicz z IV ligi Start Nidzica, który pokonał beniaminka rozgrywek braniewską Zatokę aż 5:1. Po niespełna 26 minutach gry Start prowadził już 4:0, a wszystkie bramki zdobył Kosobudzki. Honorową bramkę dla Zatoki zdobył w 34. min Sokorski. Sporą niespodzianką zakończył się natomiast mecz innego byłego czwartoligowca Olimpii Olsztynek, który uległ na wyjeździe beniaminkowi Tęczy Miłomłyn 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył na dziesięć minut przed końcem meczu Rukat.
     Natomiast jeden z kandydatów do awansu Warmiak Łukta do 65 minuty męczył się z Grunwaldem Frygnowo, by ostatecznie wygrać 2:0. Pewne zwycięstwo odniosła natomiast Wałsza Pieniężno pokonując na własnym stadionie Syrenę Młynary 3:0. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze tuż przed przerwą, a jej autorem był Kielsznia. Ten sam zawodnik w 52 min. podwyższył z rzutu karnego na 2:0. Wynik meczu ustalił w 76 min. Skowyrski podwyższając na 3:0.
     Kolejny z aspirantów do awansu MGKS Tolkmicko pewnie pokonał u siebie GKS z Iławy. Wprawdzie do przerwy gospodarze prowadzili tylko 1:0, ale w drugiej połowie zdobyli jeszcze dwie bramki odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.

Komplet wyników 1. kolejki: Zatoka Braniewo - Start Nidzica 1:5 (1:4), Tęcza Miłomłyn - Olimpia Olsztynek 1:0 (0:0), Czarni Rudzienice - Drwęca Samborowo 0:1 (0:1), Warmiak Łukta - Grunwald Frygnowo 2:0 (0:0), MGKS Tolkmicko - GKS Iława 3:1 (1:0), Zamek Kurzętnik - GKS Wikielec 3:1 (1:0), Wałsza Pieniężno - Syrena Młynary 3:0 (1:0), Iskra Narzym - Olimpia Kisielice 3:1 (0:1).