Piątek 09-12-2016, imieniny Wiesława, Leokadii

Spadkowicze na remis (okręgówka)

Warmiak Łukta nadal znajduje się na fotelu lidera po 14. kolejkach ligi okręgowej. Natomiast w meczu spadkowiczów z IV ligi Start Nidzica zremisował u siebie z Olimpią Olsztynek 0:0.

Po czternastu kolejkach ligi okręgowej nadal na czele znajduje się Warmiak Łukta. Tym razem lider uporał się na własnym stadionie z czwartym w tabeli GKS Wikielec wygrywając 2:1. Pierwszą bramkę zdobył dla gospodarzy tuż przed przerwą Kryński, natomiast po dziewięciu minutach drugiej połowy i golu Jarosika lider prowadził już 2:0. Honorowa bramkę dla Wikielca zdobył na cztery minuty przed końcem Maśka.
     Dobrą formę strzelecką zaprezentował także wicelider Zamek Kurzętnik, który bez większych problemów pokonał aż 5:1 Olimpie Kisielice. Wprawdzie po pierwszej połowie i bramkach Patalona oraz Mówińskiego Zamek prowadził 2:0, ale prawdziwy mecz kibice zobaczyli dopiero po przerwie. Najpierw dwie bramki z rzędu zdobył Rochewicz, a w 84 min celnym trafieniem popisał się zawodnik gości Miller i zrobiło się 4:1. Wynik meczu na 5:1 ustalił w 89 min. Rochewicz dla którego była to trzecia bramka w tym meczu.
     W spotkaniu dwóch spadkowiczów z IV ligi zanotowaliśmy bezbramkowy remis, choć w meczu w Nidzicy emocji nie brakowało. Oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść ale zabrakło skuteczności.
     Spore problemy miał tym razem aspirujący do awansu MGKS Tolkmicko, który wygrał z ostatnią w tabeli Syreną Młynary 1:0. Zespół gości do 88 minuty toczył wyrównany pojedynek, jednak jeden jedyny błąd w końcówce meczu sprawił, że po strzale Bukierta trzy punkty pozostały w Tolkmicku. Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Adama Fedoruka awansowali na czwartą pozycję w tabeli.
     Także pewne trzy punkty wywalczyli piłkarze Zatoki Braniewo, którzy tym razem pokonali u siebie Drwęcę Samborowo 2:0. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej do bramki gości trafili kolejne Ambrosewicz w 70 min i Kuczkowski w 86 min.
     Podziałem punktów zakończył się natomiast mecz Wałszy Pieniężno z Iskrą Narzym. W pierwszej połowie i bramce Kielszni gospodarze wyszli na prowadzenie, ale do wyrównania w 75 min. doprowadził Przyborski.

Komplet wyników 14. kolejki: Start Nidzica - Olimpia Olsztynek 0:0, Zatoka Braniewo - Drwęca Samborowo 2:0 (0:0), Tęcza Miłomłyn - Grunwald Frygnowo 2:0 (0:0), Czarni Rudzienice - GKS Iława 1:0 (1:0), Warmiak Łukta - GKS Wikielec 2:1 (1:0), MGKS Tolkmicko - Syrena Młynary 1:0 (0:0), Zamek Kurzętnik - Olimpia Kisielice 5:1 (2:0), Wałsza Pieniężno - Iskra Narzym 1:1 (1:0).