512 918 555

Metamorfoza

Przyczajona czapla Przyczajona czapla

Spadli na trzecie (IV liga)

Obaj nasi czwartoligowcy nie zaliczą minionej kolejki do udanych. Polonia Bart-Ex Pasłęk przegrała z Jeziorakiem Iława 0:2 i spadła na trzecie miejsce w tabeli, natomiast Błękitni Orneta nie sprostali liderowi Sokołowi Ostróda ulegając 1:3.

Polonia Bart-Ex - Jeziorak Iława 0:2 (0:1)
     0:1 - Witomski (14.), 0:2 - Dymowski (80.)

Podopieczni trenera Stanisława Fijarczyka przegrali drugi mecz z rzędu. Tym razem ulegli sąsiadowi w tabeli Jeziorakowi Iława 0:2. Od pierwszych minut meczu przewagę osiągnęli przyjezdni, którzy sprawiali wrażenie bardziej zgranego zespołu. Ich akcje robiły znacznie więcej zamieszania w polu karnym rywali aniżeli ataki gospodarzy. Mecz nie rozpoczął się na dobre, a goście prowadzili już 1:0. W 14 minucie ładnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Sławomir Przytuła, piłkę przejął Marek Witkowski i ładnym strzałem pokonał Adama Urbanowicza. Mimo że gospodarze stracili bramkę, w ich poczynaniach nie było widać zmiany. Nadal stroną przeważającą byli goście i tylko szczęście uratowało Polonię przed utratą drugiej bramki, kiedy to w 35 min. Witkowski nie trafił do pustej bramki.
     W drugiej połowie nadal ton grze nadawali piłkarze Jezioraka. Ich akcje kilkakrotnie wprawiły w zakłopotanie zarówno obrońców Polonii jak i bramkarza gospodarzy Urbanowicza. To właśnie dzięki jego udanym interwencjom pasłęczanie nie przegrali tego meczu jeszcze wyżej. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego na indywidualną akcję zdecydował się Dymowski i ładnym strzałem z około 20 metrów ustalił wynik meczu na 2:0.

Błękitni Orneta - Sokół Ostróda 1:3 (1:1)
     0:1 - Ciesielczyk (32.), 1:1 - Mackiewicz (45.), 1:2 - Kraśniewski (60.), 1:3 - M. Śnieżawski (90.)

Mimo że oba zespoły dzieli niemal przepaść w tabeli, to na boisku różnicy tej praktycznie nie było widać. Spisani przed meczem na straty piłkarze Błękitnych prowadzili równorzędna walkę z liderem rozgrywek. Po pół godzinie gry mieliśmy bezbramkowy remis, a oba zespoły stworzyły w tym czasie po kilka groźnych akcji. Wreszcie w 32 min. na prowadzenie wyszli goście po tym, jak Marcin Ciesielczyk wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Ambitnie grający gospodarze tuż przed przerwą doprowadzili do wyrównania, a bramkę zdobył Dariusz Mackiewicz.
     W drugiej połowie coraz częściej atakowali przyjezdni, którzy z minuty na minutę uzyskiwali optyczną przewagę. Gospodarze wprawdzie nie ograniczali się jedynie do obrony własnej bramki, ale niezbyt często gościli w polu karnym rywali. Najdogodniejszej sytuacji dla Błękitnych nie wykorzystał Marcin Skowyrski, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sokoła. W 60 min. po szybkim kontrataku ostródzianie objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Daniel Kraśniewski. Ambitnie grający gospodarze w ostatnich minutach rzucili wszystko na jedną szalę, przez co w 90 minucie narazili się na kontrę rywali, po której Marek Śnieżawski ustalił wynik na 3:1.

Komplet wyników 13. kolejki: Tęcza Biskupiec - Start Działdowo 2:2 (1:2), Polonia Bart-Ex Pasłęk - Jeziorak Iława 0:2 (0:1), Błękitni Orneta - Sokół Ostróda 1:3 (1:1), Orlęta Reszel - Ewingi Zalewo 2:1 (1:0), Granica Kętrzyn - Warmia Olsztyn 2:0 (0:0), Warmia i Mazury Olsztyn - Huragan Morąg 3:2 (2:0), Mrągovia Mrągowo - MKS Korsze 3:1 (2:0), Płomień Znicz Biała Piska - Motor Lubawa 0:1 (0:0), Polonia Lidzbark Warmiński - Mazur Ełk 0:7 (0:1).