Spokoju ciągle nie ma

Czwartoligowa Polonia Elbląg zremisowała 1:1 ze zdegradowaną już do piątej ligi Tęczą Biskupiec i nadal nie może być pewna utrzymania w lidze. W następnym meczu poloniści zagrają w Lidzbarku Warmiński z prawie pewną już mistrzowskiej korony miejscową Polonią i jest mało prawdopodobne, aby wygrali.

Obie bramki w Elblągu w meczu Polonia - Tęcza padły w drugiej połowie. Najpierw w 63 min. prowadzenie objęli gospodarze. Gol padł po strzale Wojciecha Chuderskiego, któremu głową dograł Tomasz Wiercioch. Podopieczni trenera Stanisława Fijarczyka długo objętym prowadzeniem się nie cieszyli - już dziewięć minut po bramce Chuderskiego wyrównał Świokło. Po tej bramce na boisku przeważali goście, ale na szczęście dla elbląskich piłkarzy nie potrafili swojej przewagi udokumentować golem. Polonia rozegrała kolejny mecz, w którym miała wyraźne problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Żółto-niebiescy najczęściej tracili piłkę przy polu karnym rywala.
     Jeden punkt zdobyty w meczu z Tęczą nie zapewnia Polonii utrzymania w czwartej lidze, ale ją do tego przybliża. Do zagrożonego degradacją 10. miejsca Polonię dzieli sześć punktów, a do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki. Jeśli w najbliższy czwartek Polonia zdobędzie trzy punkty może już być pewna pozostania w czwartej lidze. Może o to być jednak trudno - podopieczni trenera Stanisława Fijarczyka zagrają z liderem - lidzbarską Polonią.
     Najbliższa kolejka zostanie rozegrana w czwartek (14.08).
      Pozostałe mecze czwartkowej kolejki: Syrena Młynary - Stomil II Olsztyn, Mazure Ełk - Mrągowia Mrągowo, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Polonia Bart-Ex Pasłęk, Tęcza Biskupiec - Mamry Giżycko, Motor Lubawa - Waframa Dobre Miasto, Płomień Ełk - Start Działdowo. MKS Szczytno - Łyna Sępopol, Błękitni Orneta - Sokół Ostróda.