512 918 555

Innovation that Excites Innovation that Excites

Spora niespodzianka na inaugurację wiosny

Elbląg, Spora niespodzianka na inaugurację wiosny fot. MOSiR

Pierwszą wiosenna kolejkę rozegrały zespoły rywalizujące w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów Hydrobud, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I do razu doszło do sporej niespodzianki, a sprawili ją Legioniści, którzy pokonali 5:3 lidera rozgrywek zespół U-99.

Po zimowej przerwie na boiska wybiegły zespoły rywalizujące w lidze piłki nożnej HYDROBUD. I już na samym początku zafundowały nam kilka niespodzianek. Największa, to bez wątpienia, pierwsza w tym sezonie porażka lidera tabeli, drużyny U-99 (wcześniejsza nazwa U-63). Sposobu na obrońców mistrzowskiego tytułu przez całą jesień nie znalazła żadna z drużyn. Trzeba było czekać aż do wiosny, by lider stracił pierwsze punkty. A stało się to w pojedynku z Legionistami. Do przerwy mecz był wyrównany, a zespoły kończyły pierwszą połowę przy stanie 2:2. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie w której większą skutecznością popisali się Legioniści, strzelając jeszcze trzy bramki. U-99 odpowiedziało tylko jednym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 5:3. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobywali: Krzysztof Sztybor i Adrian Cywiński po dwie, a jedno trafienie zaliczył Zbigniew Ciężkowski.
     O niespodziance możemy mówić także w meczu, w którym Awatar zmierzył się z PBG Jankowiak. Trzecia drużyna rundy jesiennej tym razem nie sprostała ekipie PBG Jankowiak. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już praktycznie po pierwszej odsłonie, którą PBG wygrało 4:1. Po przerwie Awatar starał się zmienić niekorzystny wynik, ale jego piłkarze tylko dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza rywali, a do tego sami nie ustrzegli się błędu, który kosztował ich utratę gola. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną PBG Jankowiak 5:3. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny okazał się strzelec trzech goli Piotr Światkowsi. Po jednym trafieniu zaliczyli Grzegorz Megger i Roman Olszewski.
     Jednak najwyższe zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej zanotowały Stokrotki, które rozbiły Karo aż 8:0. Łupem bramkowym podzieliło się pięciu zawodników. Po dwa trafienia zaliczyli: Dariusz Glod, Jakub Haryński oraz Leonard Glod, a po jednym golu dołożyli Robert Czurakowski i Grzegorz Sosnowski 1. Pewne zwycięstwo zanotował także Świat Kuchni, który tym razem zmierzył się z AFK. Wicelider od początku uzyskał przewagę w efekcie czego na przerwę schodził prowadzą 3:0. Po zmienia stron postawił kropkę nad „i” strzelając czwartego i jak się później okazało, ostatniego gola w tym meczu. Wygrana sprawiła, że Świat Kuchni traci do lidera już tylko dwa punkty.

Wyniki pierwszej wiosennej kolejki:
     Karo – AKS Stokrotki 0:8 (0:1)
     AKS Stokrotki: Dariusz Glod 2 bramki, Jakub Haryński 2, Leonard Glod 2, Robert Czurakowski 1, Grzegorz Sosnowski 1.

Awatar – PBG Jankowiak 3:5 (1:4)
     Awatar: Daniel Ambroziak 2, Damian Kuczyński 1.
     PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 3, Grzegorz Megger 1, Roman Olszewski 1.

U-99 – Legioniści 3:5 (2:2)
     U-99: Andrzej Trochowski 2, Tomasz Bandurski 1.
     Legioniści: Krzysztof Sztybor 2, Adrian Cywiński 2, Zbigniew Ciężkowski 1.

AFK – Świat Kuchni 0:4 (0:3)
     Świat Kuchni: Paweł Staniszewski 1, Łukasz Mierzejewski 1, Mateusz Tyburski 1, Krzysztof Stasiak 1.

SR Retro – Blues 0:6 (0:2)
     Blues: Adam Turulski 2, Tomasz Turulski 2, Paweł Dryka 1, Krzysztof Hajdukowicz 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.