Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sport i taniec na konferencji

Elbląg, Sport i taniec na konferencji

Taniec, sport, kształtowanie zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży, sponsoring sportowy, wolontariat w sporcie, programy wsparcia sportu ze środków UE, antydoping czy The World Games Polska 2017 - to tematy, które poruszone zostaną na konferencji przygotowanej dla środowiska sportowego i tanecznego w ramach projektu „Let’s dance together”.

W najbliższy czwartek i piątek, 15 i 16 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się konferencja „Taniec jako dyscyplina sportowa – perspektywy rozwoju sportu tanecznego”.
     Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wspólnie z Federacją Tańca Sportowego realizują projekt „Let’s dance together!”, który uzyskał dofinansowanie ze środków programu Erasmus+ Priorytet Sport. Głównym działaniem projektu, nad którym Patronat Honorowy objął Adam Korol, Minister Sportu i Turystyki jest organizacja międzynarodowej imprezy sportowej o charakterze europejskim – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup. W ramach projektu, zorganizowana zostanie również konferencja pt. „Taniec jako dyscyplina sportowa – perspektywy rozwoju sportu tanecznego”.
     - Do udziału w konferencji w charakterze panelistów zaprosiliśmy przedstawicieli świata sportu, biznesu i samorządowców odpowiedzialnych za kreowanie polityki związanej z rozwojem i upowszechnianiem sportu oraz tańca sportowego – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid”, koordynator projektu „Let’s dance together”. - Konferencja ma na celu wskazanie zalet uprawiania sportu ze szczególnym uwzględnieniem tańca sportowego, kierunków rozwoju oraz możliwości finansowania działań sportowych. Wydarzenie to ma być początkiem publicznej i otwartej debaty skierowanej do osób działających w sporcie oraz przyszłych instruktorów i trenerów.
     W trakcie konferencji podjęte zostaną między innymi zagadnienia prawne związane z funkcjonowaniem struktur tanecznych w Polsce i na świecie, finansowaniem sportu ze środków publicznych oraz przez przedsiębiorców, z naciskiem na sponsoring sportowy. Konferencja ma być także przyczynkiem do dyskusji, dotyczącej publiczno-prawnych aspektów działalności sportowej. Wiodącą tematykę Konferencji stanowić będą wybrane aspekty korzyści wynikających z uprawiania sportu, w tym wypadku tańca sportowego oraz przeciwdziałania dopingowi w sporcie.
     Partnerami konferencji są: Ministerstwo Sportu i Turystyki - Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej oraz Urząd Marszałkowski woj. warmińsko-mazurskiego wraz z Urzędem Miejskim w Elblągu.
     
     Program konferencji:

     Czwartek 15.10.2015
     9.00 – 10.00 – rejestracja uczestników (hol główny CSE Światowid)
     10.00 – otwarcie konferencji – A.Czyżyk (Prezes Federacji Tańca Sportowego), MSiT
     10.10 – 10.20 – wprowadzenie do tematyki konferencji - dr Agnieszka Dąbkowska
     10.20 – 10.50 - panel dyskusyjny: Sport jako zadanie jednostek samorządu terytorialnego
     i miejskiego: Waldemar Buszan, p.o. Dyrektora Departamentu Sportu – Urząd Marszałkowski woj. Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Departament Edukacji, Sportu
     i Turystyki Urząd Miejski w Elblągu, Marek Kucharczyk, specjalista ds. marketingu i reklamy - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.
     10.50 – 11.20 - Kształtowanie zdrowych nawyków sportowych wśród dzieci i młodzieży na przykładzie kampanii „Stop zwolnieniom z wf-u” oraz „Sport – nawyk na całe życie” – MSiT –Dariusz Buza, Dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich MSiT
     11.20 – 12.00 - kierunki rozwoju tańca sportowego na świecie Vision 2020 – World Dance Sport Federation – Robert Wota, Federacja Tańca Sportowego
     12.00 – 12.15 - przerwa kawowa
     12.15 – 12.40 - Struktura organizacyjna sportu tanecznego w Polsce i na świecie
     w kontekście Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Światowej Federacji Tańca Sportowego - Antoni Czyżyk, Prezes FTS
     12.40 – 13.10 - Rola i znaczenie polskiego związku sportowego, aktualna sytuacja prawna – Rafał Wosik, Kancelaria Prawna Radziewski i Wosik
     13.00 – 14.00 przerwa kawowa
     14.00 – 14.30 Formy kształcenia w sporcie tanecznym, kwalifikacje instruktora i trenera – dr Michał Bajdziński, Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego
     14.30 – 15.30 – dyskusja, zakończenie pierwszego dnia konferencji
     
     Piątek 16.10.2015
     10.00 – rozpoczęcie drugiego dnia, wprowadzenie do tematyki konferencji - dr Agnieszka Dąbkowska
     10.10 – 11.00 – panel dyskusyjny - Ekonomiczny i społeczny wymiar sponsoringu sportowego: Grupa LOTOS - Jowita Twardowska, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Grupa Żywiec - Roman Korzeniowski, Dyrektor Browaru w Elblągu, IKS ATAK – Tomasz Woźny, Prezes IKS ATAK oraz Antoni Czyżyk, trener Formacji Standardowej LOTOS-Jantar.
     11.00 – 11.40 – panel dyskusyjny – Wolontariat w sporcie – biuro organizacyjne TWG 2017, Tomasz Woźny - Prezes IKS ATAK, Małgorzata Wieczorek - Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.
     11.40 – 12.10 – The World Games Polska 2017 w ujęciu promocji dyscyplin sportowych w tym sportu tanecznego – biuro organizacyjne TWG 2017
     12.10 – 12.30 – przerwa kawowa
     12.30 – 13.15 – Programy wsparcia sportu ze środków UE – dr Rafał Kućmański wiceprezes zarządu Polskiej Kompanii Doradczej Sp. z o.o., Projekty centralne i sport – Erasmus+ - Tadeusz Wojciechowski, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+
     13.15 – 14.00 - panel dyskusyjny – Antydoping w sporcie - Światowy Kodeks Antydopingowy, Doping w sporcie rekreacyjnym, Antydoping w sporcie tanecznym - Dariusz Błachnio, Kierownik Wydziału Edukacji i Promocji Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.
     14.00 – 14.30 - dyskusja, podsumowanie i zakończenie konferencji – Antoni Czyżyk Prezes Federacji Tańca Sportowego.
     
     Miejsce: sala kina kameralnego, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu (Elbląg, Pl. K.Jagiellończyka 1).
     Moderator/prowadzący: dr Agnieszka Dąbkowska.
     
     

Projekt „Let’s dance together” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport
     

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat