Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sportowe sukcesy kształtują młodzież

Elbląg, Sportowe sukcesy kształtują młodzież na zdj. z prawej - Wacław Wasiela, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego (fot. arch. PS)
Rek

W wojewódzkim finale unihokeja najlepszych drużyn szkół ponadgimnazjalnych, połączonym z podsumowaniem wyników sportowego współzawodnictwa za rok szkolny 2008/2009, uczestniczył Wacław Wasiela, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Skorzystaliśmy z okazji, by porozmawiać o aktualnej sytuacji w upowszechnianiu sportu wśród dzieci i młodzieży.

Andrzej Minkiewicz: Wręczał Pan puchary medalistom w klasyfikacjach generalnych współzawodnictwa sportowego, w tym za prymat w rankingu wojewódzkim dyrektorowi IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. To już kolejne, tak znaczące wyróżnienie, jakie otrzymała ta szkoła. O czym świadczy ten sukces?
     
Wacław Wasiela: To prawda, bo już po raz drugi z rzędu IV LO jest najlepsze w wojewódzkiej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych. Wręczałem puchar z wielką satysfakcją, bo ten sukces potwierdza, że obowiązki uczniów w nauce nie są przeszkodą, by młodzież uczestniczyła w sportowej rywalizacji w różnych dyscyplinach ze skutkiem zadziwiającym, bowiem praktycznie z każdych zawodów IV LO wraca z trofeami. To świadczy o znakomitej współpracy nauczycieli z młodzieżą, nauczycieli z dyrekcją, a taką atmosferę w tej szkole tworzy jej dyrektor. Czwarte liceum w Elblągu jest wzorem do naśladowania dla wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w województwie. My to odbieramy nie tylko w kategoriach sportowych, bowiem dla nas elbląskie IV LO jest szkołą, która udowadnia, że można wiele dokonać, niezależnie od sytuacji.
     
     W sportowych konkurencjach Szkolnego Związku Sportowego startują dzieci i młodzież. Mówi się, że uczestnictwo w zawodach i rywalizacja w młodości, w kolejnych latach ma wpływ na dorosłe życie.
     
Potwierdzają to fakty. Odpowiedzialność w tak młodym wieku przekłada się na dorosłe życie i w tym widzimy zasadność organizacji igrzysk dla dzieci szkół podstawowych, gimnazjów i młodzieży licealnej. To usportawianie prowadzone od najmłodszych lat upowszechnia kulturę fizyczną. Dzieci pociągają za sobą do rekreacji rodziców, a za tym kryje się zdrowie całej populacji. Przy okazji wyławiane są sportowe talenty przejmowane i kształtowane przez związki sportowe. Elbląg przoduje w takich działaniach w województwie, a potwierdzają to ostatnie inicjatywy waszego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W różnorodnych formach organizowanych przez MOSiR, tak sportowych, jak i rekreacyjnych, uczestniczą równocześnie dzieci i dorośli.
     
     Przyzna Pan, że bez ludzi oddanych sportowi nie sposób cokolwiek zorganizować. Jeśli już tacy się znajdą, to ich zaangażowanie jest niewspółmierne do pieniędzy, jakie za włożony trud otrzymują.
     
Faktem jest, że bez oddanych ludzi nie zrobilibyśmy nic. Można mieć efektowne założenia, stos pieniędzy, super warunki, ale bez lidera, który nie będzie patrzył na zegarek, nic się nie zrobi. My nie mamy stosu pieniędzy, staramy się w miarę naszych możliwości honorować trud animatorów sportu. W tych działaniach jesteśmy wspierani przez samorządy lokalne, które doceniają rozwój kultury fizycznej i jej umasawianie. Zawsze musi być w tym wszystkim konsensus, ustępstwa, a także dyplomacja. Jeśli będziemy tylko żądać, nic nie dając w zamian, to nic nie dostaniemy. Obecnie oferujemy dzieciom i młodzieży możliwości rywalizacji w bogatej palecie różnorodnych dyscyplin sportowych, systematycznie rozbudowywanej. Zastanawiamy się na wprowadzeniem nowych konkurencji, np. łyżwiarstwa, ale także nad sportowym ożywieniem istniejących jeszcze „białych plam” na mapie województwa. Na 116 gmin sklasyfikowano tylko 98 i to jest pilna sprawa do załatwienia. Elbląg i powiat elbląski to konkretne przykłady dobrej pracy w upowszechnianiu sportu i za to dziękuję lokalnym władzom samorządowym.
     Korzystając z okazji, w imieniu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego wszystkim animatorom sportu, ludziom dobrej woli wspierającym naszą działalność, przekazuję życzenia wszystkiego, co najlepsze, zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.
     
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a co się dzieje z Sylwestrem Flisem tyle kasy w niego zainwestowano i sprawę tak medialnie nagłośniono! po niepowodzeniu w kwalifikacjach na zimową olimpiadę z drużyną IKS „ Atak” w hokeju na sledgach chciał uczestniczyć w konkurencjach biegowych na nartach na sledgach ale z tego co słychać wyszła wielka DU. A
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-03)
 • wez ty sie czlowieku juz uspokój bo cie czytac nie moge!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-04-03)
 • prawda w oczy kole?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zp(2010-04-04)
 • napisz sobie do "Teraz ja" i daj ludziom zyc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  terazja(2010-04-04)
 • Gratulacje dla wiodących w województwie szkół. To obraz doskonałej pracy z młodzieżą. Może by inne szkoły z miasta dołączyły do rywalizacji sportowej. gdzie są szkoły podstawowe. Czy zauważą te sukcesy władcy w mieście ? Co do Flisa to dziwię się brakiem szacunku dla osoby niepełnosprawnej, która jest wzorem pracy mimo tak wielkiego urazu. Powinniśmy być dumni, że mieliśmy swojego reprezentanta na Igrzyskach Paraolimpijskich po raz pierwszy i to tak w nietypowej dyscyplinie dla naszego miasta, jak narciarstwo biegowe. Czy autor tak bezsensownych treści wreszcie się opamięta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  optymista1(2010-04-04)
 • "wzorem pracy" ? optymista1 ty chyba nie wiesz co wypisujesz tego pana z całym szacunkiem nie można brać za wzór pracy szczególnie zawodowej !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gwidonis(2010-04-04)
 • racja u nas w kraju zostaje się szybko gwiazdą wystarczy mały sukcesik i tyle, lecz wcześniej na to miano trzeba było sobie ciężko zapracować i błyszczeć przez wiele lat obecnie wszystko jest sztucznie pompowane i nagłaśniane medialnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nrw(2010-04-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem