Sportowy marzec ‘2008

Elbląg, Sportowy marzec ‘2008

Kontynuujemy przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych w mijającym roku. Sporo emocji i satysfakcji zapewnili kibicom elbląscy sportowcy w marcu. Nie zabrakło też niedosytu z wyników osiąganych na arenach sportowych.

W pierwszych dniach marca finiszowała ogólnopolska impreza sportowa rozgrywana na elbląskim obiekcie - hali sportowej „Światowida”. Trzy medale wywalczyli pięściarze elbląskiego klubu Tygrys na XV Mistrzostwach Polski Juniorów. Znakomitą formę zademonstrował Adam Kośmider, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski w wadze 69 kg. Bokser został uznany za najlepszego zawodnika mistrzostw. Brązowe medale wywalczyli także zawodnicy KSW Tygrys - w wadze 57 kg Maciej Piechota i w kategorii 75 kg Grzegorz Tyczkowski. Prezes KSW Tygrys Hieronim Kozakiewicz miał dodatkowe powody do zadowolenia, bo oprócz pochwał za sprawną organizację zawodów, jego klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji uczestniczących w mistrzostwach 69 klubów z całej Polski.
     W finałach Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej elbląskie MKS Truso zajęło siódme miejsce w Polsce. Miało być medalowo, ale nie wyszło. Do notesu selekcjonera reprezentacji narodowej juniorek Adama Pecolda trafiły nazwiska zawodniczek MKS Truso. Potwierdziło ten fakt powołanie na zgrupowanie kadry narodowej Eweliny Ocalewicz z MKS Truso.
     Na V Mityngu Skoku Wzwyż w Bursztynowym Sercu Europy w Słupsku, dobrą formę potwierdził Marcin Glaubert, skoczek wzwyż MKS Truso, zajmując wynikiem 214 cm drugie miejsce.
     W II lidze tenisa stołowego Mlexer przegrał 1:9 z SKS 40 Warszawa i tak ostatecznie rozwiały się marzenia o awansie elbląskiej drużyny do baraży o I ligę.
     Piłkarze nożni Olimpii na zgrupowaniu przygotowywali się do startu w rundzie wiosennej III ligi, a na stadionie montowano nowe krzesełka dla kibiców. W sumie jest już 1200 siedzisk. Olimpia wystartowała w wiosennych rozgrywkach z celem awansu do II ligi, natomiast elbląska Concordia planowała awans z IV do III ligi.
     W hali Centrum Sportu i Biznesu rozegrano Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim. Nie zawiodła reprezentacyjna para EKT „Jantar” Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka zdobywając po raz piąty mistrzostwo Polski w tańcach standardowych par dorosłych. W kategorii do lat 18 brązowe medale wywalczył elbląski duet Michał Zacharewicz i Dominika Jabłońska.
     W Berlinie na zawodach Challenger’s Cup w łyżwiarstwie szybkim Ewelina Przeworska z elbląskiego Orła ustanowiła trzy rekordy życiowe na dystansach 1000, 1500 i 3000 m. Elbląska łyżwiarka nie może jednak osiągnąć wyników dających jej prawo startu na najważniejszych zawodach światowej elity łyżwiarstwa szybkiego.
     Na Mistrzostwach Polski Północnej w kick boxingu juniorów zawodnicy Elbląskiego Klubu Karate zdobyli 6 medali, a trzech z nich wywalczyło przepustki na mistrzostwa kraju. Złoty medal w semi contakt i srebrny w light contakt zdobył Damian Szafran w wadze 84 kg; srebrne medale w obu formułach w wadze powyżej 89 kg wywalczył Adam Chrzanowski; srebrny medal w light contakt do 84 kg wywalczył Piotr Kopycki; brązowy medal w kategorii light contakt do 57 kg zdobył Patryk Hospodar. Trenerem kick boxerów jest Piotr Lichociński.
     Do walki o byt w ekstraklasie męskiego szczypiorniaka przystąpiła drużyna Techtransu Daradu. Szczypiorniści szukali szansy na utrzymanie się w ekstraklasie piłki ręcznej mężczyzn w meczach z drużynami grupy spadkowej - AZS Gdańsk, Olimpią Piekary Śląskie i Travelandem Społem.
     Znakomicie w ćwierćfinałach mistrzostw Polski siatkarek młodziczek zaprezentowała się drużyna MKS Truso prowadzona przez trenerkę Aleksandrę Pietrulewicz, wygrywając wszystkie mecze i awansując do półfinału.
     Także ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej w Wągrowcu zakończył się sukcesem drużyny MKS Truso prowadzonej przez trenera Andrzeja Rusznickiego, awansowała ona do fazy półfinałowej.

Debiutujący na jednym z najbardziej prestiżowych turniejów tańca w Europie, angielskim Bleckpool Dance Festiwal, elbląski duet taneczny EKT „Jantara” - Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz zajął bardzo wysokie, siódme miejsce w walcu wiedeńskim oraz jedenaste w tańcach standardowych. W ich kategorii wiekowej do lat 16, na parkiecie startowało 250 par tanecznych z całego świata.
     Dobre wieści dotarły z Rybnika, gdzie rozegrano Puchar Polski juniorów młodszych w judo. Wyborną dyspozycję wykazał Tomasz Gadaj, judoka Truso rozprawiając się przed czasem ze wszystkimi rywalami wywalczył puchar w wadze 81 kg. Na dziewiątym miejscu zawody zakończyła klubowa koleżanka Gadaja - Aurelia Iwanow w wadze 52 kg..