Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sportowy "Nestor"

Elbląg, Sportowy "Nestor"
W gronie założycieli Stowarzyszenia znalazła się m.in. Helena Pilejczyk (fot. AD)

Byli elbląscy sportowcy, sędziowie, trenerzy i działacze utworzyli grupę inicjatywną, która na spotkaniu w dniu 27 września, w siedzibie MOSiR powołała Stowarzyszenie Sportowe o nazwie Elbląski Sportowy Klub "Nestor", który skupia osoby powyżej 60 roku życia.

W gronie założycieli Stowarzyszenia są przedstawiciele wszystkich dyscyplin sportowych uprawianych w Elblągu i osoby profesją zawodową związane ze sportem. Między innymi: Helena Pilejczyk, Roman Rycke, Jerzy Kwietniewski, Zdzisław Rogacewicz, Edmund Szwed, Mieczysław Pleśniak, Marek Wnuk, Jerzy Kuczyński, Andrzej Minkiewicz.
     Cele Stowarzyszenia sprecyzowano w przyjętym Statucie, a zakładają one upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, integrację ludzi sportu w Elblągu, organizowanie pomocy materialnej i finansowej dla środowiska sportowego seniorów, służenie pomocą i doświadczeniem środowisku sportowemu aktualnie funkcjonującemu w mieście oraz promowanie dokonań sportowych elbląskich zawodników, trenerów i działaczy.
     Wyłoniono władze Stowarzyszenia powierzając obowiązki Prezesa na 2 letnią kadencję Marianowi Kuleszy, byłemu trenerowi i działaczowi koszykówki, a w skład Zarządu weszli Helena Pilejczyk, olimpijka łyżwiarka szybka i Romuald Paściak, działacz piłki nożnej. Komisji Rewizyjnej przewodzi Eugeniusz Wadecki, działacz kolarski wspierany przez Zygmunta Bąkiewicza, byłego tenisistę stołowego i Lucjana Bułacha, piłkarza ręcznego.
     Pierwszym zadaniem jakie przyjęto na zebraniu założycielskim, jest utworzenie w ramach Klubu sekcji skupiających seniorów byłych zawodników, trenerów, działaczy w poszczególnych dyscyplinach sportowych od roku 1945. Animatorami tego zadania będą założyciele ESK "Nestor".
     Niezależnie od tego, władze Klubu wystąpią do Prezydenta m. Elbląga z wnioskiem o dokonanie wpisu nowego stowarzyszenia, do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej nieprowadzących działalności gospodarczej.
Adam Krause, MOSiR Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 5
AMK-Recepcja
AMK Zabudowa baru
AMK Meble łazienkowe 5