Srebrny Marcin (boks)

Marcin Pryczek z Tygrysa Elbląg zdobył tytuł wicemistrza Polski seniorów w boksie w wadze powyżej 91 kg. Elblążanin w finale przegrał z Grzegorzem Kiełsą (Hetman Białystok) 31:9.

W Płońsku rozegrane zostały 76. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Do imprezy zgłosiło się 103 zawodników z 35 klubów i trzech pięściarzy niestowarzyszonych. Bokserzy rywalizowali w 11 kategoriach wagowych. Najliczniej obsadzoną była kategoria 81 kilogramów, w której wystartowało aż 18 zawodników. Wśród nich był elbląski bokser Damian Kośmider. Natomiast tylko po pięciu pięściarzy wystartowało w kat. 48, 51 i 54 kg.
     W tym roku Polski Związek Bokserski wprowadził dwie zmiany do regulaminu. Organizatorzy tytułem próby zdecydowali się zrezygnować z werdyktu rsco, czyli: jeśli do momentu zakończenia trzeciej rundy któryś z pięściarzy osiągnął przewagę 20 punktów, pojedynek jest kontynuowany, a nie jak wcześniej - przerywany. Druga nowość polega na pokazywaniu zawodnikom i trenerom punktacji po każdej rundzie. Wcześniej ogłaszano tylko werdykt końcowy.
     W tegorocznych mistrzostwach Polski wystartowało dwóch pięściarzy Tygrysa Elbląg, ale tylko jeden może mieć powody do zadowolenia. Obecnie najbardziej utytułowany bokser Tygrysa, wicemistrz Europy Marcin Pryczek w wadze powyżej 91 kg zdobył wicemistrzostwo kraju. Elblążanin w ćwierćfinale nie dał najmniejszych szans Arturowi Sieradzkiemu z Gwardii Warszawa deklasując rywala 44:3. W półfinale Marcin także bez większych problemów poradził sobie z zawodnikiem Sztormu Szczecin Michałem Towarnickim wygrywając 31:11. Niestety w finale elblążanin musiał uznać wyższość Grzegorza Kiełsy z Hetmana Białystok przegrywając 31:9. Brązowe medale w tej kategorii wagowej zdobyli: Michał Towarnicki (Sztorm Szczecin) i Michał Kwietniewski (Gwardia Wrocław).
     Gorzej w mistrzostwach Polski spisał się drugi z naszych reprezentantów Damian Kośmider, walczący w wadze 81 kg. Zawodnik Tygrysa w 1/8 finału spotkał się z Markiem Sadrakułą ze Sztormu Szczecin i wygrał ten pojedynek 34:14. Niestety w ćwierćfinale nasz pięściarz przegrał z Pawłem Głażewskim z Hetmana Białystok 7:28.
     Michał Starbała (Gwardia Warszawa), triumfator wagi 64 kg mistrzostw Polski w boksie w Płońsku został uznany za najlepszego zawodnika imprezy. Miano najlepszego technika przypadło Andrzejowi Liczykowi (Hetman Białystok), mistrzowi kategorii 57 kg. Natomiast najlepszym zawodnikiem pojedynków finałowych był Sławomir Malinowski (Wisła Tczew), zwycięzca wagi 69 kg. Najmłodszym uczestnikiem finałów był 18-letni Patryk Cichocki (RMKS Rybnik). W pojedynku o złoty medal przegrał z Andrzejem Rżanym (Gwardia Wrocław) 8:31, który zdobył 11. tytuł mistrza kraju w karierze, czym wyrównał rekord Zbigniewa Pietrzykowskiego.