Czwartek 18-01-2018, imieniny Małgorzaty, Piotra

Srebro dla młodego szachisty

Elbląg, Srebro dla młodego szachisty fot. nadesłana

W dniach 26-29 maja w Klewkach pod Olsztynem odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Juniorów w Szachach Klasycznych. Na podium w najmłodszej grupie wiekowej stanął zawodnik z Elbląga Szymon Trochimczuk.

Zawodnicy rozgrywali partie podzieleni na kategorie wiekowe: do lat  9, 11, 13, 15, 17 i 19. Najliczniejszą grupę stanowili chłopcy do lat 9. Rywalizacja była zacięta, polało się też trochę łez. Na podium w najmłodszej grupie wiekowej stanął zawodnik z Elbląga Szymon Trochimczuk (rocznik 2007), zdobywając srebrny medal. Dla Szymona były to pierwsze tak poważne zawody i oczywiście pierwszy poważny sukces. Szymon przegrał tylko jedną partię na osiem rozegranych i oprócz tytułu wicemistrza województwa, zdobył upragnioną III kategorię szachową. Brawo Szymon!