Srebro i brąz dla młodych zapaśników

Elbląg, Srebro i brąz dla młodych zapaśników

W minioną niedzielę odbył się XXXI Memoriał im. Tadeusza Jaworskiego i Wiesława Tańczyna w Zapasach Styl Klasyczny organizowany przez Olimpię Elbląg. W zawodach udział wzięło 78 chłopców i 9 dziewcząt w wieku 7 – 11 lat, z 12 klubów województw warmińsko – mazurskiego i pomorskiego. Zawody stały na dobrym poziomie, walki było bardzo emocjonujące.

Występ zapaśników Olimpii Elbląg, trenowanych przez Krzysztofa Wróblewskiego i Grzegorza Jaworskiego, można zaliczyć do udanych. Srebrne medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Maximilian Mc Gowan, Piotr Siemiona, Janek Szyszko i Gabriel Kowalski. Brązowe medale zdobyli: Hubert Borawski, Adrian Kowalski, Aleksander Braczkowski i Hania Wachniewska-Zapała. W klasyfikacji drużynowej ZKS Olimpia Elbląg zajęła 5. miejsce.
       Organizatorzy pragną podziękować Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportowemu i Departamentowi Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Elblągu za pomoc w organizacji Memoriału.