Srebro i brąz Patrycji Grześkowiak w Bydgoszczy (karate)

W ubiegłą sobotę, w Bydgoszczy rozegrane zostały XXX Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. To najbardziej prestiżowe i najtrudniejsze zawody karate w Polsce. Wśród 168 najlepszych zawodników z 33 klubów wystartowało 7. karateków z Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki A.K. Andrex. Dwa medale dla elbląskiego klubu wywalczyła Patrycja Grześkowiak.

W Bydgoszczy barwy Andrexu reprezentowali: Patrycja Grześkowiak, Lech Rutkowski, Tomasz Dolega, Tomasz Kundzicz, Przemysław Studziński, Wojciech Pęcina i Jarosław Fabiański. Znakomitą dyspozycję wykazała Patrycja Grześkowiak, która awansowała do finału kategorii wagowej 68 kg w kumite indywidualnym, gdzie musiała uznać wyższość mistrzyni świata Darii Szulc ze Szczecina. Elblążanka zadowolona ze srebrnego medalu nie spasowała i wystartowała w kumite indywidualnym kobiet open. W tej rywalizacji wywalczyła brązowy medal przegrywając tylko z wicemistrzynią Europy i mistrzynią świata Anną Fajkowską z Bydgoszczy. Z zawodników Andrexu, IV miejsce zdobył Tomasz Dolega w kumite indywidualnym w wadze + 84 kg przegrywając walkę o podium z Bartłomiejem Pielesiakiem z Harasuto Łódź.
       W klasyfikacji medalowej elbląski Andrex uplasował się na 10. miejscu w kraju. Trenerem karateków w klubie jest Jan Zamojcin V dan karate.