512 918 555

Tu nie trzeba tytułu Tu nie trzeba tytułu

Stal minimalnie lepsza od Wójcika (piłka ręczna)

Elbląg, Stal minimalnie lepsza od Wójcika (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Szczypiorniści Wójcika wznowili rozgrywki PGNiG Superligi od przegranej ze Stalą Mielec 20:21. Obie drużyny borykają się z problemami kadrowymi i po dość wyrównanym meczu to goście zgarnęli dwa punkty. Zobacz zdjęcia.

Obie drużyny mają spore problemy kadrowe i tylko dwunastu zawodników gospodarzy i piętnastu piłkarzy Stali zostało wpisanych do protokołu przed dzisiejszym meczem. W naszej drużynie zabrakło Kamila Netza, Jakuba Malczewskigo, Michała Tórza, Marcina Szopy i Pawła Adamczaka. Trener Jacek Będzikowski miał zatem do dyspozycji czterech rozgrywających, trzech obrotowych, trzech bramkarzy i dwóch skrzydłowych. W większości meczów, jakie nasza drużyna rozgrywała w tym sezonie, każdy z rywali dysponował szerszą ławką. Odmienna sytuacja miała miejsce w listopadzie, kiedy to do Elbląga przyjechała mocno osłabiona Pogoń. Meblarze zagrali wtedy dobre zawody i pokonali bardziej doświadczonego rywala, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w PGNiG superlidze. Wydawało się, że dziś, gdy u ekipie rywala zabrakło kilku graczy, elblążanie sięgną po drugie zwycięstwo.
     Wynik spotkania otworzył Oleksandr Kyrylenko, który zaraz po raz drugi wpisał się do protokołu meczowego. Dwie dobre akcje w obronie naszych zawodników, odgwizdane faule ofensywne i elblążanie doprowadzili do wyrównania. Chwilę później rzut karny obronił Bartosz Dudek i Meblarze mieli okazje wyjść na prowadzenie, tym bardziej, że grali w przewadze. Niestety po rzucie Mikołaja Kupca, piłka wylądowała obok bramki. Nasi zawodnicy mieli spore problemy z upilnowaniem Piotra Krępy, który zaraz dorzucił dwie bramki z koła. W 10. minucie rzut karny wykorzystał Adam Nowakowski i tablica wyników wskazywała 4:4. Kolejne akcje były nieskuteczne w wykonaniu obu ekip. Drogę do siatki znalazł w końcu Jakub Olszewski i Meblarze wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Twarda defensywa gospodarzy, dobry blok i na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził naszą drużynę Piotr Adamczak. Taką przewagę elblążanie utrzymali do 25. minuty. Zaraz jednak przyjezdni doprowadzili do czwartego remisu w tym spotkaniu (10:10). W końcówce pierwszej połowy podopieczni Jacka Będzikowskiego mieli okazję odskoczyć, jednak oddali dwa nieskuteczne rzuty. Piłkarze obu drużyn zeszli na przerwę przy wyniku 11:11.
     Meblarze źle rozpoczęli drugą połowę, a na ich dwunastą bramkę musieliśmy czekać aż do 41. minuty. W tym czasie kilkukrotnie rzuty gospodarzy obronił Tomasz Wiśniewski albo piłka odbijała się od poprzeczki. Do tego doszły błędy przy podaniach i rywale odskoczyli na trzy gole. Gdy w końcu udało się przejąć piłkę, kontrę wykończył Grzegorz Dorsz, a chwilę później do statki trafił Piotr Adamczak, tablica wyników wskazywała 13:14. Dwa kolejne gole przyjezdnych zmusiły trenera Jacka Będzikowskiego do wzięcia czasu. Po wznowieniu Meblarze ruszyli do odrabiania strat i wykorzystali kilka błędów przyjezdnych. W 52. minucie kontrę wykończył Adam Nowakowski i było 16:17. Trwała zacięta walka bramka za bramkę i sto sekund przed końcem spotkania do remisu 20:20 doprowadził Bartosz Janiszewski. Minutę później sędziowie podyktowali rzut karny dla mielczan, a na gola zamienił go Łukasz Janyst. Nasza drużyna miała jeszcze szansę na doprowadzenie do wyrównania i tym samym dogrywki, jednak nie udało się oddać celnego rzutu. Mielczanie wygrali 21:20.

Meble Wójcik Elbląg - SPR Stal Mielec 20:21 (11:11)
     Wójcik:
Dudek, Fiodor, Ram - Adamczak 6, Janiszewski 5, Nowakowski 4, Dorsz 2, Moryń 2, Olszewski 1, Malandy, Kupiec, Żółtak.
     Stal: Lipka, Wiśniewski - Kyrylenko 6, Krępa 4, Krupa 3, Janyst 2, Miedziński 2, Kubisztal 2, Dementev 1, Krygowski 1, Wilk, Rusin, Kłoda, Chodara, Ćwięka.

Kolejne mecz Wójcika odbędzie się 11 lutego o godz. 19:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Rywalem elblążan będzie Gwardia Opole.
  • Milczenie niech będzie najlepszym opisem.
    12 4
    Eeeeeeeee(2017-02-08)
  • Zawodnik ze Stali Kyrylenko o wzroście z "metra cięty" wiązał naszym nogi w supełek i swobodnie rzucał bramki albo nad głową wyższego o 50 cm Żółtaka. O nieskuteczności w drugiej połowie nawet nie chcę pisać bo Stal postawiłaby same buty w bramce to i tak trafialiby w te buty. Mecz powinien być wygrany co najmniej 5 bramkami a został przegrany 1.
    9 1
    (2017-02-08)
  • .. przestrzegałbym przed samozadowoleniem działaczy elblążan, że to trzy lata itd. Jest punkt w regulaminie ligi który umożliwia wykluczenia klubu z rozgrywek w przypadku niskiego poziomu sportowego. Teraz mecz telewizyjny i. .. .aby nie był to poziom z wczorajszego meczu bo będzie to prosta pochyła prowadząca do zacytowanego punktu. Pora się obudzić - działacze aby nie było za późno. Proszę potraktować ten wpis jako życzliwe zwrócenie uwagi. Trzymam kciuki bo męska piłka ręczna potrzebna jest w takich ośrodkach jak Elbląg
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    7 2
    KTT(2017-02-09)
  • Na poziomie, jak zwykle z reszta tylko bramka, to co mogą to Plocczaki odbijają. SkrYdla nasze niestety to nie poziom ekstraligi a nawet 1 ligi. Panowie musicie sie w końcu obudzić i zacząć wygrywać mecze.
    4 1
    Niezly(2017-02-09)
  • Dokładnie to samo chciałem napisać, oczywiście ze jeżeli tak dalej bedzie to wyglądać to nasza drużyna niestety usuną z ligi zawodowej. Panowie działacze i trenerzy, musza byc konkretne transfery , wzmocnienia.
    3 2
    Niedowiarek(2017-02-09)
  • Trzeba zostawić Dudka , Adamczaka jedynie oni prezentują poziom superligi.
    2 1
    Kotowski(2017-02-09)
  • Dziwnym i wręcz samobójczym będzie brak reakcji Zarządu na poziom i ostatni wynik meczu. Niestety 9-cioma w polu się nie da wygrać. Dlatego potrzebne są pilne ruchy kadrowe, wzmocnienia (może na zasadzie wypożyczenia) tak przetrzebionego kontuzjami zespołu. W przeciwnym wypadku zostaniemy usunięci z tej zawodowej ligi.