Start Elbląg lepszy od Koszalina (piłka ręczna)

Elbląg, Start Elbląg lepszy od Koszalina (piłka ręczna)

Szczypiornistki EKS w ostatnim meczu dzisiejszego dnia pokonały Energę Koszalin 27:25. Aż piętnaście bramek naszej drużynie rzuciły dwie byłe zawodniczki Startu Hanna Sądej oraz Katarzyna Kołodziejska. Jutro elblążanki zmierzą się z wicemistrzyniami Polski.

Sobotnie mecze przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć. Gdańszczanki pokonały Chinki, za to z Azjatkami przegrały Gdynianki. Nasza drużyna uległa dziś minimalnie mistrzyniom Polski, koszalinianki z kolei zremisowały z Vistalem. Przed meczem Startu z Energą, obie drużyny miały na swoim koncie po dwa punkty i obie równie mocno chciały wyjść z bezpośredniego starcia zwycięsko. Start miał okazję grać z podopiecznymi Edwarda Jankowskiego na turnieju w Gdańsku i wtedy nasze zawodniczki wygrały 25:23. Warto przypomnieć, że ze Startu do Koszalina odeszła Hanna Sądej, Katarzyna Kołodziejska oraz Monika Michałów (Aleksandrowicz), do Elbląga z Koszalina przeniosła się natomiast Sylwia Matuszczyk oraz Paulina Muchocka.

Elblążanki fatalnie rozpoczęły mecz i od stanu 1:1 przez kolejnych osiem minut nie potrafiły celnie rzucić do bramki strzeżonej przez Beatę Kowalczyk. Koszalinianki z kolei kończyły praktycznie wszystkie ataki pozycyjne oraz kontrataki. W grze Startu panował chaos, podania były niedokładne i piłka wpadała w ręce rywalek. Przy stanie 1:5 o czas poprosił Andrzej Niewrzawa. Po wznowieniu elblążanki zacieśniły obronę i zmuszały koszalinianki do błędów, a same odrabiały straty. W 13. minucie do siatki trafiła Sylwia Matuszczyk (4:5) i o czas poprosił trener Akademiczek. Na prowadzenie naszą drużynę wyprowadziła Aleksandra Jędrzejczyk, a kolejną kontrę wykończyła Magda Balsam. Od stanu 1:5 Start wyszedł na prowadzenie 7:5. Po 11 minutach bez gola, do siatki trafiła była zawodniczka Startu Hanna Sądej, przerywając przestój Energii. Nasze zawodniczki zaczęły popełniać błędy w ataku i koszalinianki doprowadziły do wyrównania, a w 24. minucie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Chwilową niemoc naszej drużyny przerwała Aleksandra Jędrzejczyk (9:10). Od tego czasu trwała naprzemienna wymiana ciosów i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 12:12.
       Drugą połowę lepiej rozpoczęły Akademiczki. Do siatki trzykrotnie trafiła Hanna Sądej, na szczęście z linii 7. metra nie myliła się Joanna Waga. Elblążanki grały aktywnie w obronie i do wyrównania 16:16 doprowadziła Aleksandra Dankowska. Pięć minut później przyjezdne wyszły na jednobramkowe prowadzenie i o czas poprosił Andrzej Niewrzawa. Po przerwie elblążanki dwukrotnie pomyliły się w ataku i AZS odskoczył na dwie bramki. Trzy gole Sylwii Lisewskiej, w tym dwa z linii 7. metra dały naszej drużynie remis. Blok wspomnianej rozgrywającej wykorzystała w kontrze Balsam i Start wyszedł na prowadzenie 22:21 w 50. minucie meczu. Niestety nasza drużyna długo nie cieszyła się z prowadzenia, bowiem dwukrotnie do siatki trafiła Hanna Sądej. Osiem minut przed końcem meczu o czas poprosił trener Niewrzawa. Chwilę później trzecią dwuminutową karę otrzymała jedna z koszalinianek i okres gry w przewadze nasza drużyna wykorzystała rzucając dwie bramki. Gdy siły na parkiecie się wyrównały EKS nie zwolnił tempa. Piłkę świetnie rozgrywała Joanna Waga, która swoimi podaniami na skrzydło myliła rywalki, a do siatki trafiała Aleksandra Jędrzejczyk i Start prowadził 27:24. Wynik meczu na 27:25 ustanowiła Hanna Sądej, która w całym meczu rzuciła aż 9 bramek.

Paulina Muchocka - Zawsze ciężko gra się przeciwko swojej byłej drużynie, chociaż obecna drużyna z Koszalina mocno się zmieniła i z mojego zespołu została tylko Asia Chmiel, Dorota Błaszczyk i Iza Czarna. Zaczęło się niezbyt dobrze dla nas, ale spokojnie poukładałyśmy swoją grę, szczególnie w obronie. Od początku do końca walka była niesamowita i właśnie o to chodzi, bo po to jest okres przygotowawczy. Jak zwykle pograły prawie wszystkie zawodniczki i cieszy to, że każda z nas ma kilka minut, żeby się zaprezentować. Do ligi mamy jeszcze dwa tygodnie, jednak już teraz wygrane cieszyły. Nie jest to jednak jeszcze taki czas, kiedy kładziemy tylko i wyłącznie na to nacisk.

Start Elbląg - Energa Koszalin 27:25 (12:12)