Start lepszy od Akademiczek z Koszalina (piłka ręczna)

Elbląg, Start lepszy od Akademiczek z Koszalina (piłka ręczna)

Szczypiornistki Kram Startu okazały się minimalnie lepsze od koszalińskiej Energii. Elblążanki pokonały Akademiczki 30:29 odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w gdańskim turnieju. Zobacz zdjęcia z meczu.

W Gdańsku trwa trzydniowy Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet. Elblążanki pokonały dziś UKS PCM Kościerzyna 34:21. Po nich na parkiet wybiegły Białorusinki, które ograły gospodynie 27:20, zapewniając sobie kolejne zwycięstwo w turnieju. Nasza drużyna w swoim drugim pojedynku zmierzyła się z koszalińską Energą. Zarówno Start jak i Akademiczki zagrały w minionym tygodniu z Storhamar Handball. Drużyna Andrzeja Niewrzawy uległa Norweżkom 24:38, koszalinianki natomiast 23:26.

Dzisiejszy pojedynek Startu z Energą lepiej rozpoczęły koszalinianki. Dwie pierwsze bramki rzuciły zawodniczki dobrze znane elbląskim kibicom Aleksandra Michałów i Hanna Sądej. W odpowiedzi indywidualnymi akcjami popisała się Patrycja Świerżewska i w 4. minucie było 2:2. Kolejne akcje były nieskuteczne w wykonaniu obu ekip. Elblążanki niedokładnie podawały piłkę, rzucały obok bramki lub w poprzeczkę. Trwającą sześć minut niemoc strzelecką przerwała Magda Balsam, a zaraz po niej karny wykorzystała Aleksandra Jędrzejczyk i Start prowadził 4:3. Gra była dość wyrównana, dobrze między słupkami spisywała się Sołomija Szywerska, która m.in. obroniła dwa rzuty karne. W 18. minucie nastąpiła zmiana na pięciu pozycjach i elblążanki przyśpieszyły, rzucając siedem bramek z rzędu. Bardzo skuteczna była Joanna Waga, która bez większych problemów radziła sobie z obroną rywalek. Po 30 minutach meczu Start prowadził 15:10.
       Drugą odsłonę zawodów nasza drużyna rozpoczęła fatalnie. Błędy się mnożyły, rywalki je wykorzystały i rzuciły cztery bramki z rzędu. Start pierwszą bramkę zdobył dopiero w 35. minucie, a jej autorką była Dominika Grobelska. Elblążanki miały spore problemy z zatrzymaniem Katarzyny Stasiak, która po dwóch kolejnych golach dla swojej drużyny, doprowadziła do wyrównania po 18. O czas zmuszony był poprosić trener Andrzej Niewrzawa. Po wznowieniu gra naszego zespoły nieco się poprawiła i znów prowadziliśmy trzema golami. Co prawda koszalinianki doprowadziły do wyrównania, jednak do końca spotkania nie udało im się wyjść na prowadzenie. W ostatniej minucie spotkania gola na wagę zwycięstwa rzuciła Ewa Andrzejewska i Start odniósł drugie zwycięstwo w gdańskim turnieju.

Kram Start Elbląg - Energa Koszalin 30:29 (15:10)