Start pokonał Vistal po dogrywce! (piłka ręczna)

Elbląg, Start pokonał Vistal po dogrywce! (piłka ręczna)

Po bardzo zaciętym meczu i dogrywce szczypiornistki Startu wygrały z gdyńskim Vistalem 31:27 i tym samym zrobiły pierwszy krok w stronę zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia z meczu.

Od początku spotkania na parkiecie mogliśmy zobaczyć Aleksandrę Kwiecińska, która od razu zaatakowała bramkę Vistalu. Niestety piłka wylądowała nad poprzeczką, jednak chwilę później wynik otworzyła Sylwia Lisewska, wykorzystując rzut karny. W odpowiedzi do siatki trafiła najlepsza strzelczyni rywalek Monika Kobylińska, a zaraz po niej Katarzyna Janiszewska. Od tego czasu gra była wyrównana i zespoły naprzemienne zdobywały bramki. Obie drużyny błyskawicznie wznawiały grę i starały się szybko kończyć akcje. Gdynianki próbowały wysoko bronić, przez co naszym zawodniczkom przydarzały się błędy. Gdy w 15. minucie przyjezdne odskoczyły na dwa gole, o czas poprosił Andrzej Niewrzawa. Po wznowieniu na parkiecie pojawiła się Sylwia Matuszczyk i Magda Balsam. Skrzydłowa od razu popisała się celna dobitką, a po interwencji Solomiji Szywerskiej, atak pozycyjny wykończyła Sylwia Lisewska i było po 8. Niestety straty piłki szybko się zemściły i wicemistrzynie znów mogły się cieszyć z dwóch bramek przewagi. Nasza drużyna mogła odrobić straty gdy jedna z rywalek musiała zejść z parkietu za błąd zmiany, jednak nie wykorzystały gry w przewadze. Do końca pierwszej połowy zespoły naprzemiennie trafiały do siatki i na przerwę schodziły przy wyniku 12:14.
       Drugą połowę od skutecznej interwencji rozpoczęła Solomija Szywerska, jednak to rywalki jako pierwsze trafiły do siatki. Do 36. minuty zawodniczki Vistalu utrzymywały trzybramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach na parkiecie dominował EKS, który bez problemów rozmontowywał defensywę gdynianek. Dodatkowo rzut karny obroniła Natalia Warywoda i Start nie tylko odrobił straty, ale w 44. minucie wyszedł na prowadzenie 19:17. Niemoc strzelecką gdynianek przerwała w końcu Monika Kobylińska, która chwilę później znów trafiła do siatki. Dziesięć minut przed końcem spotkania nadal nie było wiadomo, która z drużyn ma większe szansę na zwycięstwo (21:21). Kolejne minuty to gra bramka za bramkę. Przy stanie 23:24 rzut karny obroniła niezawodna Solomija Szywerska, a trzecią z rzędu bramkę rzuciła Sylwia Lisewska. Po kolejnej dobrej interwencji naszej bramkarki, na prowadzenie wyprowadziła EKS Joanna Waga. Gdynianki zdołały doprowadzić do kolejnego wyrównania (25:25) i o zwycięstwie miała zadecydować dogrywka.
       Po krótkiej przerwie rozpoczęły się decydujące minuty meczu. Elblążanki świetnie rozpoczęły pierwszą część i zaskoczyły rywalki grając na dwa koła. Do siatki najpierw trafiła Sylwia Lisewska, a później Paulina Muchocka. Elblążanki grały jak z nut i po pierwszej części dogrywki miały trzy bramki więcej od Vistalu (29:26). Na czterobramkowe prowadzenie wyprowadziła nasz zespół autorka aż dwunastu bramek w dzisiejszym meczu. Świetnie między słupkami interweniowała Sołomija Szywerska, na którą gdynianki nie potrafiły znaleźć recepty. Po rewelacyjnej dogrywce Start wygrał 31:27 i zrobił pierwszy krok w kierunku zdobycia brązowego medalu.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 31:27 (12:14; 25:25)