Start poszuka szansy w rewanżu (piłka ręczna)

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet Interferie Zagłębie Lubin pokonało EKS Start Elbląg 26:20 (14:8). Za tydzień rewanż w Elblągu.

Początek meczu w Lubinie nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa gospodyń nad drużyną elbląskiego Startu. W 9. minucie po trafieniu Magdaleny Dolegało elblążanki prowadziły 3:2, wykazując zdecydowanie i skuteczność w grze obronnej. W 14. minucie na 6:5 dla Startu podwyższyła Katarzyna Tutaj i od tego momentu w sprawnie funkcjonującej elbląskiej drużynie coś się zacięło. Zdaniem Janusza Serwadczaka, kierownika Startu, elblążanki nie wytrzymały brutalnej gry obronnej Zagłębia. Gospodynie wypchnęły ze strefy rzutowej zawodniczki Startu, radykalnie minimalizując skuteczność snajperek, a z przejmowanych piłek wyprowadzały skuteczne kontry. Tylko w pierwszej połowie Zagłębie z 14 rzuconych bramek 9 zdobyło po akcjach z kontr.
     Przewaga bramkowa wypracowana przez Zagłębie w pierwszej połowie meczu, pomimo ambitnej postawy elblążanek, utrzymała się do końca meczu. Start szans na utrzymanie się w grze o strefę medalową będzie szukał za tydzień w rewanżowym spotkaniu z Zagłębiem na własnym boisku.
     Bramki dla Stratu w tym meczu zdobyły: Dolegało 5, Pełka-Fedak 1, Cekała 1, Tutaj 1, Lisowska 6, Szklarczuk 3, Mihdaliova 3.