Start w 1/8 finału Challenge Cup (piłka ręczna)

Elbląg, Start w 1/8 finału Challenge Cup (piłka ręczna)

Drużyna Andrzeja Niewrzawy postawiła kropkę nad "i", pewnie pokonując przed własną publicznością UHC Müllner Bau Stockerau 33:20. Elblążanki w dwumeczu wygrały z Austriaczkami różnicą dwudziestu czterech bramek i awansowały do kolejnej rundy Challenge Cup. Zobacz zdjęcia z meczu.

Dzisiejszy rewanż 1/16 finału Challenge Cup miał być dla naszej drużyny formalnością. Elblążanki pokonały w Stockerau miejscowy UHC 28:17 i praktycznie zapewniły sobie awans do kolejnej rundy pucharów europejskich. Start w Austrii zagrał w pełnym składzie, a dziś wolne dostała Ewa Andrzejewska, która jutro udaje się na zgrupowanie kadry.
       Mecz rozpoczął się po myśli naszej drużyny. Pierwsze cztery bramki miała okazję rzucić Magda Balsam, jednak nasza skrzydłowa skutecznie wykonała dwa rzuty. Od początku między słupkami bardzo dobrze prezentowała się Klaudia Powaga, a swoich szans nie zmarnowała Aleksandra Dankowska oraz Daria Gerej i w 5. minucie Kram Start prowadził 4:0. Gdy w końcu przyjezdne wyregulowały celowniki, trafiły dwa razy z rzędu i było 4:2. W odpowiedzi świetną indywidualną akcją popisała się Patrycja Świerżewska. Nasze zawodniczki dobrze przesuwały się w obronie, dwukrotnie piłkę przechwyciła skrzydłowa Magda Balsam, a kontry wykorzystała Aleksandra Dankowska. Przy stanie 10:4 trener Andrzej Niewrzawa wprowadził na parkiet Aleksandrę Kwiecińską, zaraz po niej pojawiła się Magdalena Szopińska, Aleksandra Jędrzejczyk, Paulina Muchocka, Aleksandra Stokłosa i Dominika Grobelska. Nasze zawodniczki starały się szybko kończyć akcje, przez co popełniały błędy. Rywalki z kolei trafiały do siatki z większą regularnością i gra się wyrównała. Drużyny zdobywały gole praktycznie naprzemiennie, a po bramce Aleksandry Kwiecińskiej Start prowadził 16:10. Przyjezdne zdołały jeszcze zmniejszyć straty do pięciu bramek w ostatnich sekundach pierwszej połowy.
       Elblążanki rozpoczęły drugą połowę praktycznie bezbłędnie. Na bramkę atakowała Aleksandra Jędrzejczyk, Aleksandra Dankowska, a po kontrze Patrycji Świerzewskiej było już 19:11. Przyjezdne swoje pierwsze trafienie w tej odsłonie zawodów zanotowały dopiero po pięciu minutach. Nieco podwyższona obrona utrudniała naszym zawodniczkom dokładne podawanie piłek i znów kontrę wykorzystała Sabrina Hodl. Kolejny błąd miejscowych i UHC zmniejszyło straty do sześciu bramek (20:14).
       Po 40 minutach spotkania na parkiecie pojawiły się kolejne zawodniczki Kram Startu. Szybko do siatki trafiła Sylwia Lisewska, a rywalki rzuciły obok bramki. Elblążanki poprawiły skuteczność i co rusz znajdowały drogę do bramki strzeżonej przez Dianę Oller. Gdy w 48. minucie gola zdobyła Magdalena Szopińska, Start prowadził już dziesięcioma bramkami. Kolejna akcja chyba najbardziej spodobała się kibicom zgromadzonym w hali. Po podaniu od Sylwii Lisewskiej w locie piłkę przechwyciła Paulina Muchocka i umieściła ją w siatce.  Swoją szansę oprócz Aleksandry Kwiecińskiej wykorzystała Patrycja Świerżewska. Obie zawodniczki były bardzo skuteczne i odpowiednio rzuciły siedem i pięć bramek. W końcówce spotkania Austriaczki próbowały zminimalizować straty i nawet udało im się rzucić trzy bramki z rzędu. Wynik spotkania na 33:20 ustanowiła najskuteczniejsza tego dnia zawodniczka Startu.

Kram Start Elbląg - UHC Müllner Bau Stockerau 33:20 (16:11)
       Start:
Powaga, Szywerska - Świerżewska 7, Kwiecińska 5, Dankowska 4, Jędrzejczyk 3, Lisewska 3, Waga 2, Balsam 2, Muchocka 2, Gerej 2, Szopińska 2, Stokłosa 1, Grobelska.
       UHC: Oller, Pojezdalova - Riesenhuber 5, Hodl 4, Reiss 3, Varjassiova 3, Dimmy 2, Hruza 1, Geischlager 1, Gahler 1, Pewny F, Freimbacher, Geischlager, Pewny A.

Elblążanki w dwumeczu pokonały UHC stosunkiem bramek 61:37 i awansowały do kolejnej rundy Challenge Cup.