Wtorek 21-11-2017, imieniny Janusza, Konrada

512 918 555

11.11.2017 11.11.2017

Start w ćwierćfinale Pucharu Polski (piłka ręczna)

Piłkarki ręczne Startu pojechały o dzień wcześniej na Śląsk i zgodnie z planem rozbiły chorzowski Ruch w 1/8 Pucharu Polski. Tym samym elblążanki zrewanżowały się za ligową wpadkę. Ruch Chorzów - Start Elbląg 21:35 (9:17).

Początek meczu był wyrównany, bo do 14. minuty toczył się bój na zasadzie bramka za bramkę. W tym czasie notowano ostatni w spotkaniu remis 6:6, bo koncertową partię rozpoczęły bojowo nastawione piłkarki z Elbląga. Grając pomysłowo w ataku i skutecznie w obronie, systematycznie punktując Ślązaczki celnymi rzutami, odbierały gospodyniom nadzieję na sukces w tym pojedynku. Od 15. minuty do końca pierwszej połowy spotkania Start zdobył 11 bramek, tracąc tylko 3 i z dużą przewagą przystąpił do gry w drugiej odsłonie meczu.
     Przebieg wydarzeń na boisku nie ulegał zmianie, bo elblążanki pilnowały wyniku, nie pozwalając rywalkom na zredukowanie przewagi i jakąkolwiek nadzieję na korzystny wynik. Na dobrym poziomie zagrały wszystkie piłkarki Startu, cieszy natomiast widoczne już wpasowanie się do gry drużyny pozyskanej z gdańskiego AZS leworęcznej Yevheniyi Knoroz, która zdobyła w tym meczu sześć bramek.
     Start dobrze rozpoczął marsz do pucharowego finału. Przypominamy, że elbląska drużyna ma już w sportowym dorobku trzykrotne zdobycie tego trofeum (1993, 1994 i 1999). Niebawem losowanie par ćwierćfinałowych, oby było ono pomyślne dla Startu. W innych meczach pucharowych zanotowano wyniki: Słupia Słupsk - Łączpol Gdynia 26:22 (14:11), AZS AWF Warszawa - Zgoda Ruda Śląska 22:36 (10:19), Wilanowa Warszawa - Politechnika Koszalińska 15:49.

Składy i bramki
     Ruch: Karwat, Wasiuk, Wąż - Samsel 5, Szyszkiewicz 4, Grudka 2, Kopala 2, Lesik 2, Radoszewska 2, Kempa 1, Maroń 1, Salamon 1, Wawrzyńczyk 1. Trener Adam Michalski. Kary 6 min.
     Start: Górecka, Miecznikowska, Mikszto - Lisowska 7, Tutaj 7, Knoroz 6, Frąckiewicz 3, Szklarczuk 3, Pełka-Fedak 2, Sądej 2, Cekała 1, Dolegało 1, Mihdaliova 1. Trener Andrzej Drużkowski. Kary 4 min.