Start w ćwierćfinale Pucharu Polski

Elbląg, Start w ćwierćfinale Pucharu Polski

Piłkarki Startu Elbląg awansowały do 1/4 finału Pucharu Polski. Zespół Andrzeja Niewrzawy rywalizował z I-ligowym AZS UMCS Lublin i odniósł przekonujące zwycięstwo 31:14.

EKS Start Elbląg udał się do Lublina na dwa pojedynki. W sobotni wieczór elblążanki, po bardzo wyrównanym meczu, przegrały w Hali Globus z mistrzyniami Polski 17:22. Dziś (13 stycznia) ponownie rywalizowały w Lublinie, tyle że z piłkarkami AZS UMCS. Stawką tego meczu był awans do 1/4 finału Pucharu Polski i dla naszych zawodniczek rywalizacja z I-ligową drużyną była w zasadzie formalnością. Dziś oprócz Katarzyny Kozimur, Klaudii Powagi oraz Pauliny Stapurewicz zabrakło też w składzie Pauliny Uścinowicz oraz Tatjany Trbowić.
       Od pierwszych minut było widać różnicę klas rywali. W wyjściowym składzie Startu znalazła się nowa zawodniczka Julia Wtulich. Elblążanki bez większych trudności konstruowały ataki i regularnie trafiały do siatki, by po 10 minutach prowadzić 7:1. Gospodynie wykorzystały ośmiominutową dekoncentrację naszych zawodniczek i zdołały trzykrotnie trafić do siatki, w tym dwukrotnie z 7. metra. Od 19. minuty parkiet znów należał do piłkarek Startu. Zawodniczki AZS miały ogromne problemy by w ogóle wypracować sobie sytuacje strzeleckie, czego nie można powiedzieć o podopiecznych Andrzeja Niewrzawy. Trzeba podkreślić, że po raz kolejny bardzo dobrze między słupkami spisywała się Wioleta Pająk. Po 30 minutach gry tablica wyników wskazywała 5:14.
       Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, elblążanki trafiały do siatki raz za razem i pierwszy kwadrans drugiej odsłony zawodów wygrały stosunkiem 9:2. Obraz gry wyrównał się tylko na chwilę, kiedy to od stanu 7:23 bramki padały naprzemiennie, do wyniku 10:26. Później przyjezdne znów narzuciły swój rytm gry, bramki padały ze wszystkich pozycji. W spotkaniu tym każda z zawodniczek Startu wpisała się do protokołu meczowego, notując przynajmniej jedno trafienie. W końcówce spotkania bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzała Hanna Yashchuk, która rozegrała dziś niezły mecz, zdobywając cztery gole. Zespół Andrzeja Niewrzawy pokona AZS UMSC 31:14 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

MKS AZS UMCS Lublin - EKS Start Elbląg 14:31 (5:14)
       AZS:
Nóżka, Gruszecka - Szyszkowska 5, Bańka 2, Markowicz 2, Szempruch 2, Suszek 2, Rossa 1, Wojdyło, Blaszka, Lasek, Ziętek, Adamczyk, Dąbała.
       Start: Pająk, Bałdyga - Balsam 6, Świerżewska 6, Choromańska 4, Świerczek 4, Yashchuk 4, Wtulich 2, Waga 2, Gadzina 2, Jędrzejczyk 1.