Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana

Start wygrał we Wrocławiu (piłka ręczna)

Elbląg, Start wygrał we Wrocławiu (piłka ręczna) Start zagrał dobry mecz i zasłużenie wygrał (Fot.AD)

Szczypiornistki EKS Startu Elbląg były wyraźnie lepsze od AZS AWF Wrocław i pewnie wygrały w 4 kolejce PGNiG Superligi 32-19 (16-7). Nie powiodło się drużynie rezerw, która w meczu o mistrzostwo I ligi przegrała w Poznaniu z AZS AWF 17-20 (8-7). Zobacz tabele Superligi oraz I ligi.

Elblążanki nadawały ton rywalizacji od początku meczu. Akademiczki popełniały błędy, a Start wykorzystywał sytuacje i po kontratakach powiększał przewagę. W bramce startu doskonale spisywała się Agnieszka Kordunowska i nasza drużyna schodziła na przerwę z wysokim prowadzeniem 16-7.
     W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wrocławianki rzucały bez szczęścia obijając słupki i poprzeczkę elbląskiej bramki, a Start kontrolował przebieg spotkania. Bardzo dobrze na „kole” spisywała się Hanna Sądej, a po kontrach celnie rzucała Hanna Strzałkowska. Elblążanki do końca meczu pilnowały przewagi i pewnie wygrały 32-19.
     Po tym meczu można już śmiało powiedzieć, że nasza drużyna złapała wiatr w żagle i oby tak pozostało do końca rozgrywek. W kolejnym meczu Start zagra we własnej hali z Ruchem Chorzów. Zobacz wyniki PGNiG Superligi.

AZS AWF: Olejnik, Słota - Żakowska 6, Antoszewska 4, Rupp 3, Wiertelak 2, Olfans 2, Wynnyk 1, Szymczakowska 1, Wojt , Perek , Łukasik , Król.

Start Elbląg: Kordunowska, Kędzierska - Strzałkowska 7, Sądej 5, Szymańska 4, Wasak 3, Pełka-Fedak 3, Dolegało 3, Ocalewicz 2, Frąckiewicz 2, Wolska 1, Aleksandrowicz 1, Grudka 1.

W pierwszej kolejce sezonu 2010/2011 I ligi zawodniczki Startu II Elbląg przegrały w Poznaniu z AZS AWF 17-20 (7-8).
     Pierwsza połowa to wiele niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Elblążanki pomimo braku Eweliny Ocalewicz dobrze radziły sobie z dochodzeniem do sytuacji rzutowych, niestety miały tego dnia „kiepsko nastawione celowniki”. Podobnie było z poznaniankami, stąd do przerwy na tablicy widniał bardzo niski wynik 8-7.
 W drugiej odsłonie gospodynie zaczęły zdobywać gole, a nasze zawodniczki nadal miały z tym problem i mecz mimo przewagi Startu zakończył się ostatecznie porażką 17-20.- Jestem niezadowolona z powodu braku skuteczności moich zawodniczek, bo biorąc pod uwagę ilość sytuacji, to my powinnyśmy wygrać. Tyle, że żeby zwyciężać trzeba rzucać bramki, a z tym był w tym meczu problem- powiedziała trener Justyna Stelina.
     Elblążanki przegrały pierwszy mecz, ale nie załamują rąk i już rozpoczęły przygotowania do spotkania z AZS AWF Gdańsk, które odbędzie się w sobotę 9 października.

Bramki dla Startu: Konefał 1, Karwecka 4, Wronko 3, Szulc 2, Lurka 3, Brojek 4.