Start zwycięża w Chorzowie (piłka ręczna)

Elbląg, Start zwycięża w Chorzowie (piłka ręczna)

Piłkarki ręczne Kram Startu odniosły pierwsze zwycięstwo w drugiej rundzie PGNiG Superligi. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy nie miały w Chorzowie łatwego zadania, jednak ostatecznie pokonały miejscowy Ruch 34:29 i zdobyły trzy punkty.

Zdecydowanym faworytem pojedynku Ruchu ze Startem był zespół przyjezdny. Elblążanki miały na swoim koncie aż dziewięć zwycięstw, chorzowianki jedynie dwa. Istotne było natomiast to, że gospodynie dzisiejszej potyczki wygrały w ostatniej kolejce z Piotrcovią, co zapewne podbudowało morale piłkarek. Z kolei zawodniczki EKS, po porażce z Gdyńskim Klubem Piłki Ręcznej, chciały się zrehabilitować i zdobyć pierwsze punkty w drugiej rundzie. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy udały się na niełatwy teren, gdzie chorzowianki wspomagali fani miejscowej drużyny piłkarskiej. Gospodynie, niesione głośnym dopingiem, przez pierwsze minuty stawiały opór elblążankom i nie dały im narzucić swoich warunków gry. Dwie pierwsze bramki padły z rąk piłkarek Ruchu, jednak chwilę później, po golu Joanny Wagi i Sylwii Lisewskiej, mieliśmy pierwszy w tym spotkaniu remis. Gra bramka za bramkę toczyła się do 6. minuty spotkania, a gdy rzut karny wykorzystała najskuteczniejsza snajperka ligi, EKS wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie 5:4. Warto dodać, że Sylwia Lisewska miała w dzisiejszym spotkaniu stuprocentową skuteczność wykonywania rzutów z 7. metra, na sześć prób wszystkie zakończyły się pomyślnie. Gospodynie walczyły ambitnie z wyżej notowanym rywalem, jednak gdy gola zdobyła Magda Balsam, nasza drużyna odskoczyła na trzy oczka. Niezrażone chorzowianki poprawiły skuteczność, ciężar gry wzięła na siebie Magdalena Drażyk, dzięki której gospodynie błyskawicznie zminimalizowały straty, by w 20. minucie doprowadzić do piątego remisu (13:13). W kolejnych akcjach mocno uaktywniły się elbląskie skrzydłowe, do siatki trafiała Daria Gerej oraz Magda Balsam, a wynik pierwszej połowy na 17:19 ustanowiła Hanna Yashchuk.
       Pierwsze minuty drugiej odsłony zawodów należały do gospodyń i po ich dwóch bramkach było po 19. Dobra gra w obronie przyjezdnych umożliwiała kontrataki, a tu praktycznie nieomylna była Magda Balsam. Nadal skuteczna była także Daria Gerej, zawodniczka ta dobrze ustawiała się także w obronie. Elblążanki trafiały do bramki Ruchu seryjnie, zmiana między słupkami golkiperek na niewiele się zdała. W 47. minucie nasza drużyna odskoczyła już na sześć trafień (27:21). Trener Andrzej Niewrzawa rotował składem, na parkiecie zameldowały się wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu meczowego. Gra miejscowych opierała się głównie na jednej zawodniczce, wspomnianej Magdalenie Drażyk, która w całym spotkaniu dziesięciokrotnie trafiła do siatki. Końcówka meczu była wyrównana, bramki padały naprzemiennie. Ostatecznie EKS zwyciężył 34:29 i zgarnął trzy punkty.

Ruch Chorzów - Kram Start Elbląg 29:34 (17:19)
       Ruch
: Kayumova, Jaśkiewicz - Drażyk M. 10, Jasinowska 6, Lipok 3, Stokowiec 3, Polańska 2, Tyszczak 2, Piotrkowska 2, Nimisz 1, Lesik, Drażyk. A., Doktorczyk, Bednarek.
       Start: Powaga, Wiercioch - Lisewska 12, Balsam 8, Gerej 4, Yashchuk 4, Choromańska 2, Waga 2, Kwiecińska 1, Świerżewska 1, Świerczek, Kozimur, Szynkaruk, Stokłosa.

Kolejne spotkanie nasza drużyna zagra przed własną publicznością 21 stycznia z Pogonią Szczecin.