Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli

512 918 555

Start zwycięża w Chorzowie! (piłka ręczna)

Elbląg, Start zwycięża w Chorzowie! (piłka ręczna) fot. AD

Szczypiornistki EKS Start Elbląg wygrały rewanżowy mecz z Ruchem w Chorzowie 31-23 (20-8) i zagrają o 5 miejsce kończących się rozgrywek ligowych.

Nasze zawodniczki kompletnie zdemolowały rywalki w pierwszej połowie meczu. Elblążankom wychodziło praktycznie wszystko, co paraliżowało chorzowianki, którym rzadko udawało się pokonać naszą bramkarkę. Wynik 20-8, mówi wszystko.
     Druga połowa to kontrolowanie wyniku przez nasze zawodniczki. Choć chorzowianki zniwelowały przewagę nawet do 4 bramek, było wiadomo, że nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa Startowi. W końcówce meczu nasza drużyna znowu zagrała koncertowo i kolejny raz odskoczyła rywalkom. Rozgrywająca Startu, Katarzyna Stradomska tak opisała spotkanie- Pierwszą połowę zagrałyśmy rewelacyjnie, w drugiej przyszło rozluźnienie i rywalki starały się nas dogonić. Na szczęście w porę się obudziłyśmy i pewnie wygrałyśmy. Remis w pierwszym meczu w Elblągu, który był naszą porażką zmotywował nas maksymalnie, by dziś zwyciężyć. Cieszymy się, że się udało. Skrzydłowa  Ruchu, Agata Rol  powiedziała- Przespałyśmy pierwszą połowę i choć robiłyśmy wszystko, by dogonić Start w drugiej części meczu, nie wyszło.
     Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom, szczególnie tego, ze nie poddały się po pierwszym nieudanym meczu i pojechały do Chorzowa z wiarą w sukces i swoje umiejętności.

Ruch
: Wąż 1, Karwat - Rol 3, Radoszewska 2, Pawlik, Wawrzyńczyk, Szyszkiewicz 6, Sęktas 5, Sucheta 1, Lipko 2, Rzeszutek 3. Trener Piotr Depta. Kary: 8 minut
     Start: Kordunowska - Dolegało 5, Stelina, Pełka-Fedak 2, Sądej 4, Frąckiewicz, Cekała 4, Stradowska 6, Szklarczuk, Szymańska 5, Wasak 5. Trener Andrzej Drużkowski. Kary: 10 minut