Status quo (piłka nożna)

W środę rozegrano 18. zaległą kolejkę IV ligi piłkarskiej. Dwaj głowni rywale w walce o trzecioligowy awans zgodnie wygrali swoje mecze. Olimpia Elbląg pokonała w Bartoszycach miejscową Victorię 1:0 po golu niezawodnego Krzysztofa Wierzby. DKS Dobre Miasto natomiast wywiózł komplet punktów z Łukty, wygrywając 2:1 z Warmiakiem.

Najważniejsze jest zwycięstwo
     Elblążanie pojechali do Bartoszyc bez doświadczonego Bogusława Lizaka, za to z młodymi Krystianem Gorgolem i Jakubem Dudkiem, który zresztą w końcówce pojawił się na murawie.
     Od pierwszych minut meczu osiągnęli zdecydowaną przewagę, spychając miejscowych do rozpaczliwej obrony. Piłkarze trenera Mirosława Millera mądrze i szczęśliwie bronili się przez pierwsze dwa kwadranse, by potem nieco śmielej zacząć poczynać sobie na boisku. Olimpijczycy przez długi czas nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na bartoszycką defensywę i do przerwy był bezbramkowy remis. Wynik ten nie krzywdził żadnej ze stron, ale na pewno satysfakcjonował wyłącznie gospodarzy.

Niezawodny Wierzba
     Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie jak do przerwy. Nadal więcej z gry miała Olimpia, ale nie przekładało się na mnogość dogodnych do zdobycia gola sytuacji, a tym bardziej na bramki. Najlepszą okazję miał Rafał Anuszek w 65 min., jednak z kilku metrów uderzył nad poprzeczką. To, co nie udało się młodemu pomocnikowi Olimpii, trzy minuty później udało się jej najlepszemu strzelcowi ekipy z Elbląga. W 68 min. dokładnie w pole karne zacentrował bardzo aktywny, rozgrywający kolejny dobry mecz Daniel Czuk, najwyżej w „szesnastce” wyskoczył Krzysztof Wierzba i strzałem głową pokonał Piotra Białego.
     Po zdobyciu gola Olimpia uspokoiła grę, szanowała piłkę i swoich szans szukała już wyłącznie w kontratakach. Po jednej z takich akcji bliski podwyższenia wyniku był Marcin Sierechan, jednak piłka o centymetry minęła słupek bartoszyckiej bramki. Do końca spotkania nic już się nie zmieniło, trzy punkty, całkowicie zasłużenie pojechały do Elbląga. Tym samym Olimpia nadal ma 2 punkty przewagi nad DKS Dobre Miasto.

W meczu w Bartoszycach na uwagę zasługuje również bardzo dobre prowadzenie zawodów przez sędziego Wiśniewskiego z Olsztyna.

Victoria Bartoszyce – Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
     0:1 - Wierzba (68.)

Victoria Bartoszyce: Biały – Husak, Grażul, Krzywiec, Lajkowski, Deluga, Gąsior, Kozłowski, Własiuk (Starosta 72.), Furgała, Boras

Olimpia Elbląg: Hyz – Kitowski (Dudek 87.), Cicherski, Chrzonowski, Anuszek, Widzicki, Czuk, Ciesielski, Sambor (Korzeb 60.), Wierzba (Nadolny 83.), Lepka (Sierechan 55.)

Pozostałe wyniki 18 kolejki IV ligi: Warmiak Łukta - DKS Dobre Miasto 1:2, Sokół Ostróda - Olimpia Olsztynek 1:0, Start Działdowo - Płomień Ełk 3:4, Motor Lubawa - OKS 1945 Olsztyn 0:1, Orlęta Reszel - Mrągowia Mrągowo 2:5, Mazur Ełk - Huragan Morąg 3:1, Polonia Pasłęk - Granica Kętrzyn 2:0, Rominta Gołdap - Start Nidzica 0:2.