Straż nowym liderem (halówka II)

W meczu na szczycie druga w tabeli Straż Pożarna pokonała zespół BIG 2:0 i tym samym awansowała na pierwsze miejsce. Natomiast pierwsze punkty zdobył zespół ASJ Automotive pokonując 6:3 Amatorów/Marysieńkę.

W 9. kolejce doszło do dwóch bardzo ciekawych spotkań. Pierwsze z nich to pojedynek lidera ekipy BIG z wiceliderem Strażą Pożarna, a drugi to mecz Metrotestu z Termoizolem. W pojedynku na szczycie lepszy okazał się wicelider Straż Pożarna wygrywając 2:0. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Mimo że częściej atakowali zawodnicy zespołu BIG to bramki zdobywali ich rywale. Już w 3 min. po szybkim kontrataku bramkę dla Straży zdobył Michał Ratajczyk. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Piotr Kołecki. W drugiej połowie oba zespoły stworzyły jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale wynik nie uległ już zmianie.
     W drugim szlagierowym pojedynku Termoizol pokonał Metrotest 3:2, choć początek meczu lepiej ułożył się dla Metrotestu. Zespół ten w 2 min. po golu Tomasza Szawczuka prowadził 1:0. Niespełna dziesięć minut później do remisu 1:1 doprowadził Łukasz Malinowski. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron ponownie tym razem na prowadzenie wyszedł Termoizol po golu Radosława Bewicza, ale trzy minuty później do remisu 2:2 doprowadził Piotr Ulatowski. Wynik spotkania na 3:2 dla Termoizolu ustalił na pięć minut przed końcem Radosław Bewicz zdobywając swoja drugą bramkę w tym meczu. Coraz lepiej w rozgrywkach radzą sobie piłkarze ekipy Troll, którzy odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonali WSZ 5:0. Spotkanie rozpoczęło się pod mocnego uderzenia drużyny Troll, która po trzech minutach i bramkach Krzysztofa Kaczorka oraz Bartosza Kulińskiego prowadziła 2:0. Jeszcze w tej samej połowie na 3:0 podwyższył Jakub Czyżak. Po zmianie stron nadal przewaga należała do piłkarzy Trolla, którzy udokumentowali ją zdobyciem jeszcze dwóch bramek. Ich autorami byli ponownie Kaczorek oraz Piotr Rajkiewicz.
     Tempa nie zwalnia także zajmujący obecnie szóstą pozycję Kromet. Zespół ten pokonał tym razem 4:1 ekipę AZS Jański. Tylko pierwsza połowa tego pojedynku była wyrównana. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Krometu po golu w 8 min. Roberta Grzelaka, ale trzy minuty później do remisu doprowadził Bartek Berdzik. W drugiej odsłonie pojedynku dwukrotnie jeszcze do siatki rywali trafił najskuteczniejszy obecnie strzelec ligi Robert Grzelak, a wynik spotkania ustalił Piotr Byzdra.
     Pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach zdobył zespół ASJ Automotive Serwis, który pokonał 6:3 Amatorów/Marysieńka. Po pierwszej połowie ASJ prowadził 3:2, a dwukrotnie w zespole tym na listę strzelców wpisał się Jacek Fiodorowicz. W drugiej odsłonie zawodnik ten jeszcze dwa razy zdołał pokonać bramkarza rywali, a jednego gola dołożył Krzysztof Raszewski. Amatorzy odpowiedzieli jedynie celnym trafieniem Marka Skockiego, ale było to zbyt mało by tego dnia odebrać choćby jeden punkt ekipie ASJ.
     Ze zmiennym szczęściem grał w sobotę Wiarus. Najpierw pokonał aż 5:0 Pujana, by w meczu zaległym przegrać 0:1 z Extomem. Zwycięską bramkę dla Extomu zdobył w 10 min. Marcin Dąbrowski. Po raz pierwszy w tym sezonie mecz II ligi zakończył się bezbramkowym remisem. Stało się tak w meczu PC Koni z Extomem. Oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko, w którym nie brakowało szybkich ataków, ładnych akcji oraz strzałów, ale obaj bramkarze do końca pojedynku zachowali czyste konto.

Komplet wyników 9. kolejki:

AZS Jański - Kromet 1:4 (1:1)
     0:1 - Grzelak (8.), 1:1 - Berdzik (11.), 1:2 - Grzelak (22.), 1:3 - Grzelak (26.), 1:4 - Byzdra (29.).

Lira - ADI 6:3 (2:1)
     1:0 - Krakowski (5.), 2:0 - Damnic (9.), 2:1 - Lisowski (12.), 2:2 - Bieliński (20.), 3:2 - Grubecki (20.), 4:2 - Grubecki (22.), 5:2 - Grubecki (25.), 5:3 - Marcinkiewicz (27.), 6:3 - A. Kurowski (30.).

Pujan - Wiarus 0:5 (0:2)
     0:1 - Gruszka (11.), 0:2 - Bandurski (13.), 0:3 - M. Boryczewski (17.), 0:4 - Mich. Lasowicz (25.), 0:5 - Mac. Lasowicz (29.).

PC Koni - Extom 0:0

EUH-E - Karo 1:4 (1:1)
     1:0 - Wójcik (8.), 1:1 - Bukiert (9.), 1:2 - Koliński (16.), 1:3 - Koliński (20.), 1:4 - Bukiert (26.).

Metrotest - Termoizol 2:3 (1:1)
     1:0 - Szewczuk (2.), 1:1 - Malinowski (11.), 1:2 - Rad. Bewicz (22.), 2:2 - Ulatowski (25.), 2:3 - Rad. Bewicz (25.).

PKP - East Express 4:6 (3:2)
     1:0 - Siemaszko (9.), 2:0 - Rzepka (10.), 2:1 - Bieńko (10.), 3:1 - Brzeski (13.), 3:2 - Bieńko (15.), 3:3 - Brzeski (21.-sam.), 4:3 - Brzeski (22.), 4:4 - Lubowiecki (26.), 4:5 - Lubowiecki (29.), 4:6 - Lubowiecki (30.).

USE - PKS 3:4 (2:1)
     0:1 - Tyburski (8.), 1:1 - Kucap (13.), 2:1 - Gomułka (15.), 2:2 - Tyburski (18.), 3:2 - Gomułka (20.), 3:3 - Ludwiczak (23.), 3:4 - Goryszewski (28.).

ASJ Automotive Serwis - Amatorzy/Marysieńka 6:3 (3:2)
     1:0 - Fiodorowicz (1.), 1:1 - Wrzos (3.-sam.), 1:2 - Nadulski (8.), 2:2 - Raszewski (10.), 3:2 - Fiodorowicz (14.), 4:2 - Fiodorowicz (17.), 4:3 - Skocki (20.), 5:3 - Fiodorowicz (28.), 6:3 - Raszewski (30.).

WSZ Elbląg. - Troll 0:5 (0:3)
     0:1 - Kaczorek (1.), 0:2 - B. Kuliński (3.), 0:3 - J. Czyżak (11.), 0:4 - Kaczorek (22.), 0:5 - Rajkiewicz (23.).

Straż Pożarna - BIG 2:0 (2:0)
     1:0 - Ratajczyk (3.), 2:0 - Kołecki (15.).

Mecz zaległy: Extom - Wiarus 1:0 (1:0)
     1:0 - M. Dąbrowski (10.).