UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces elbląskich brydżystów

 
Elbląg, Sukces elbląskich brydżystów
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Rok 2018 był rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ale również rokiem 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego. Turnieje brydżowe o Puchar "100-lecia Powstania Wielkopolskiego" były popularyzacją rocznicy powstania wielkopolskiego, które nie miały wyłącznie znaczenia regionalnego jak wielu sądziło. Rozgrywki odbyły się w formie turniejów lokalnych na terenie całej Polski, w tym też w Elblągu.

Organizatorzy lokalnych turniejów przesłali wyniki do Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego, gdzie licencjonowani sędziowie Polskiego Związku Brydża Sportowego dokonali podsumowania wyników w klasyfikacji ogólnopolskiej i opracowali ranking uczestników patriotycznej imprezy. 4 stycznia 2019 roku rzecznik prasowy WZBS-u podał oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Brydża Sportowego. Po najcenniejsze laury - miejsce na szycie podium wystartowało 846 brydżystek i brydżystów z całej Polski. Sensacyjne zwycięstwo odnieśli elblążanie Bogusław Gierulski i Ireneusz Iwanow z wynikiem - 68,52 % wyprzedzając Józefa Grewlinga i Marka Juszczaka (Poznań) - 68,02 %. Trzecie miejsce na podium zajął duet Zbigniew Ehlert i Julian Jurski (Bydgoszcz) - 67,78 %. Wielki sukces odnieśli elblążanie Bogusław Gierulski i Ireneusz Iwanow, zajmując pierwsze miejsce na podium i w klasyfikacji ogólnopolskiej zdobyli patriotyczny puchar "100-lecia Powstania Wielkopolski". - Ta impreza brydżowa była wielkim wyzwaniem sportowym. Zawody były bardzo trudne i stały na bardzo wysokim poziomie. Nie należeliśmy do grona faworytów. Zaprezentowaliśmy wielką determinację, wolę walki i umiejętności, mieliśmy odrobinę szczęścia, które były kluczem do spektakularnego sukcesu. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa - mówi Bogusław Gierulski.
     Elblążanie otworzyli nową wspaniałą kartę w historii polskiego brydża a także zapisali się złotymi zgłoskami w annałach historii elbląskiego sportu a także w regionie Warmii i Mazur. Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego cieszy się ze zwycięstwa, gratuluje i składa wyrazy podziękowania za pozytywną promocję naszego miasta Elbląga na arenie ogólnopolskiej.  W drugiej dekadzie stycznia 2019 roku Poznaniu podczas gali brydżowej wręczony zostanie patriotyczny puchar "100-lecia Powstania Wielkopolskiego". Duety,  które zajęły miejsca na podium, otrzymają trofea brydżowe, pary, które zajęły miejsca w kategorii Primus inter pares, pamiątkowe souveniry. W środę, 2 stycznia w Klubie Brydżowym w Elblągu odbył się noworoczny turniej brydżowy z okazji święta Trzech Króli z udziałem brydżystek Elbląga, Powiśla, Warmii i Żuław. Zwyciężył duet Bogusław Gierulski (Elbląg) i Marek Ratkowski (Dziemiany Kaszubskie) wyprzedzając Marka Lichockiego Elbląg i Daniela Wesołowskiego (Sztum).Trzecie miejsce na podium zajęła para mikstowa Regina Wołek i Marek Czapliński (Elbląg). Dalsze miejsca w top 10 zajęli : 4. Roman Błoński (Nowa Pasłęka) - Tadeusz Mielko (Elbląg). 5. Zbigniew Samborski (Elbląg) - Marek Serdyński (Nowakowo) 6. Zbigniew Bando - Zbigniew Listewnik (Elbląg) 7. Witold Deorocki - Ireneusz Iwanow (Elbląg) 8. Jacek Górski - Jerzy Litwinko (Elbląg) 9. Marian Grabowski (Braniewo) - Jan Kondrakiewicz (Elbląg) 10. Anna Dworakowska (Suchacz) - Waldemar Ślesicki (Nowakowo). Startowało 12 duetów. Zarząd Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego zaprasza miłośników królewskiej gry na łączony integralny turniej: trzeci z cyklu Grand Prix Elbląga i pierwszy z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski, który odbędzie w poniedziałek, 14 stycznia w hotelu Pod Lwem w Elblągu, ul. Kowalska 10. Start o godz. 17. Nie zabraknie wielkich emocji przy zielonych brydżowych stolikach i wspaniałej atmosfery.
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 3
AMK Kuchnia 12
Kompleksowe realizacje pod klucz
Wykonawstwo i remonty