Sukces elbląskich kajakarzy

Elbląg, Sukces elbląskich kajakarzy

W dniach 9-10 września w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii Masters. Jest to kategoria, w której startują zawodniczki i zawodnicy w wieku powyżej 35 lat.Olimpia wystawiła niezbyt liczną ale za to bardzo silną ekipę, która przywiozła trzy mistrzostwa Polski.

Mistrzem Polski w K-1 -została wona Kreczman, w tej samej kategorii mistrzem Polski został Tadeusz Wieprzkowski. Natomiast w C-1 mistrzostwo wywalczył kanadyjkarz Olimpii Adam Dombrowski. W kategorii mix nasze osady zdominowały zawody. W punktacji drużynowej Olimpia uplasowała się na miejscu trzecim. Wyprzedziły ją kluby z Krakowa oraz z Rzeszowa. Poza zawodnikami już wymienionymi w Wałczu startowali również: Aneta Bartnicka, Ryszard Białkowski, Adam Figurski oraz Mirosław Kreczman. Nic dziwnego, że mając takie wzory, młodzież trenująca kajakarstwo i kanadyjkarstwo również zdobywa medale na każdych zawodach.