Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny

Sukces elblążanek w Jeleniej Górze (piłka ręczna)

Elbląg, Sukces elblążanek w Jeleniej Górze (piłka ręczna)

Nietypowo, bo w czwartek, piłkarki ręczne elbląskiego Startu rozegrały pierwszy mecz o siódme miejsce w tabeli ekstraklasy. W Jeleniej Górze elblążanki pokonały 30:27 drużynę Carlosa-Astol, pomimo że do przerwy ulegały gospodyniom 12:16. To wspaniały prezent dla kibiców elbląskiej siódemki na rozpoczynający się długi weekend.

Sympatycy piłkarek ręcznych elbląskiego Startu otrzymali budujące wiadomości z Jeleniej Góry. W pierwszym meczu o siódme miejsce na finiszu ekstraklasy podopieczne trenera Andrzeja Drużkowskiego zanotowały cenne zwycięstwo, pokonując miejscową drużynę Carlos-Astol 30:27. Początek pojedynku nie przebiegał po myśli elblążanek, które rozpoczęły mecz po długiej, bo ponad 11-godzinnej podróży do Jeleniej Góry.
     Gospodynie wykorzystały ospałość piłkarek Startu, grały dynamicznie, dążąc do zwycięstwa, którym chciały uczcić kończącą po 26 latach karierę sportową i rozgrywającą ostatni mecz w ich zespole Martę Oreszczuk. W 6. minucie prowadziły 5:0, a dopiero w 10. minucie pierwszą bramkę dla Startu zdobyła Anna Lisowska. Głównym powodem słabości elblążanek były nagminne błędy techniczne, ale z upływem czasu gra Startu zaczęła się zazębiać. W 18. minucie na tablicy było już tylko 9:7 dla Carlosa, lecz ponownie w zespole elbląskim nastąpił przestój i w 25. minucie gospodynie prowadziły 13:8. Wynik do przerwy 16:12 dla jeleniogórzanek.
     Drugą odsłonę dynamicznie rozpoczęły elblążanki, systematycznie redukując przewagę bramkową gospodyń. W 35. minucie po trafieniu znakomitej w tej odsłonie w ekipie Startu Magdaleny Dolegało notowano remis 17:17. Jeszcze raz jeleniogórzankom udało się wypracować w 40. minucie przewagę 20:18, ale w pięć minut później Start prowadził 23:20 i nie oddał tej bramkowej przewagi do końca spotkania.
     Rewanż 9 maja w Elblągu, a faworytem po zwycięstwie w Jeleniej Górze oczywiście Start.

Składy i bramki
     Carlos-Astol: Szalek - Dąbrowska 10, Kobzar 3, Oleszczuk 1, Stocha 5, Odrowska 2, Kocela 4, Buklakiewicz, Kozłowska, Wasiukiewicz 1, Konsur, Ślusarczyk 1, Mukas.
     Start: Miecznikowka, Górecka, Mikszto - Dolegało 5, Stelina 2, Pelka-Fedak 4, Cekala 4, Tutaj, Lisowska 8, Szklarczuk 5, Mihdaliova 2.
     Sędziowali: Grzegorz Schiwon i Grzegorz Toczyński z Zabrza.
     Anna Lisowska (pomarańczowa koszulka), najskuteczniejsza snajperka Startu w Jeleniej Górze.