Sukces Joanny Wołosz

Elbląg, Joanna Wołosz triumfowała w Klubowych Mistrzostwach Świata
Joanna Wołosz triumfowała w Klubowych Mistrzostwach Świata (fot. Wikipedia)

Wychowanka Truso Elbląg Joanna Wołosz została wybrana najlepszą rozgrywającą podczas Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce. Jej zespół Imoco Volley Conegliano triumfował w tych rozgrywkach.

Weekend w siatkówce kobiet minął pod znakiem Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w chińskim Shaoxing. Elbląskim akcentem był występ Joanny Wołosz w barwach włoskiego Imoco Volley Conegliano. Wychowanka Truso Elbląg wraz ze swoją drużyną zwyciężyła w tych rozgrywkach.

W finale włoska drużyna zmierzyła się z tureckim Eczacibasi Vitra Stambuł. Włoska drużyna oddała rywalkom tylko pierwszego seta przegrywając 22:25. Drużyna Joanny Wołosz szybko otrząsnęła się i w drugim secie rozgromiła rywalki 25:14. Dwa pozostałe sety też padły łupem drużyny z Włoch (25:19, 25:21) i Imoco Volley Conegliano po raz pierwszy w historii triumfowało w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Duży udział w sukcesie miała też Joanna Wołosz. Pochodząca z Elbląga rozgrywająca atakowała 3 razy i 3 razy skutecznie. Do tego zdobyła 2 punkty po blokach i 2 po asach serwisowych.

Joanna Wołosz znalazła się też w wybranej po turnieju Drużynie Marzeń i została uznana najlepszą rozgrywającą.

W rozgrywkach grupowych zespół z Włoch okazał się najlepszy. Wygrał 3:1 z późniejszym finalistą Eczacibasi Vitra Stambuł, 3:0 z Guangdong Evergrande i 3:2 z Itambe Minas. Półfinał miał niezwykle dramatyczny przebieg. Dość powiedzieć, że półfinałowy tie-break zespół Joanny Wołosz wygrał 23:21 z VakiBank Istanbul. I cały mecz 3:2.

Joanna Wołosz jest wychowanką Truso Elbląg.