Sukces Truso w Tczewie (koszykówka)

Dwa z czterech rywalizujących w lidze koszykówki zespołów juniorek starszych awansuje do fazy centralnej rozgrywek. O awans zabiega drużyna MKS Truso Elbląg, prowadzona przez trenerski duet Arkadiusza Majewskiego i Magdalenę Kołacką. W ostatnio rozegranym meczu elblążanki ograły w Tczewie 85:47 zespół UKS Piątka.

W pierwszej serii meczów elblążanki na własnym parkiecie pokonały UKS Bliza z Władysławowa 88:57, a Piątka Tczew przegrała 66:118 z zespołem GTK VBV Gdynia, który objął prowadzenie w tabeli.
     W ten weekend rozegrano drugą serię. Spotkanie elblążanek w Tczewie rozpoczęło się po myśli gospodyń, które po pierwszej kwarcie prowadziły 21:17. Sytuacja zmieniła się diametralnie w kolejnych kwartach meczu. Dziewczyny z MKS Truso wygrały drugą odsłonę spotkania 21:14, trzecią 22:11, a w ostatniej kwarcie, przy dobrej asekuracji własnego kosza, pokonały osłabione wykluczeniami zawodniczek rywalki 15:1. To było niepodlegające dyskusji, zasłużone zwycięstwo koszykarek MKS Truso.
     Na ten sukces zapracowały: Marta Mejer - 21 punktów, Kamila Śliwiak - 19, Katarzyna Szkałuba - 13, Aleksandra Majewska - 10, Joanna Kowalska - 10, Justyna Burdyńska - 6, Gabriela Rolka - 4, Urszula Dębek - 2, Kamila Meuś - 1. Ponadto w składzie MKS Truso zagrały Joanna Gutowska i Monika Jędrzejewicz.
     Kolejny mecz elblążanki zagrają na wyjeździe we Władysławowie - 15 listopada o godz. 17 z drużyną UKS Bliza.