Sukcesy elbląskich kajakarzy

Elbląg, Sukcesy elbląskich kajakarzy

W dniach 12-14 września w Opolu na rzece Odrze odbyły się XXVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Kajakarze ZKS „Olimpia” zakończyli zmagania z 4 medalami i na 9. miejscu w punktacji medalowej w Polsce.

Kajakarze z ZKS „Olimpia” pojechali w składzie 10 osobowym – reprezentowali Elbląg w kategoriach młodzików, juniorów i weteranów.
       Juniorki na dystansie 17,7 km w składzie Marceliny Kreczman i Marty Witkowskiej zdobyły brązowy medal. Zawodniczki zmagały się przez 1:34:55, a do srebrnego medalu zabrakło im zaledwie 26 sekund.
       Na podium stanęli również weterani: Mirosław Kreczman po ponad godzinnej walce na dystansie 14,5 km z trzema przenoskami w sprinterskim tempie ukończył wyścig na trzecim miejscu.
       W kategorii kobiet tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Iwona Kreczman, która pokonała Agnieszkę Banaś o jedną sekundę – zawodniczki pokonały dystans 11,2 km z dwoma przenoskami.
       Dzięki wyżej wymienionym zawodnikom ZKS „Olimpia” uplasował się na 9. pozycji wspólnie z AZS AWF Poznań w klasyfikacji medalowej w Polsce.
       Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.