Świetne występy łyżwiarzy KS Orła

Elbląg, Świetne występy łyżwiarzy KS Orła

W ubiegły weekend zawodnicy short-tracku z Orła Elbląg startowali na Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Białymstoku. Startowało w nich 13 naszych zawodników, padło 16 rekordów życiowych, zdobyliśmy cztery medale.

W kategorii Juniorek D Martyna Górka zdobyła brązowe medale na 1000 oraz na 500 metrów, co pozwoliło jej uplasować się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Udało się jej również uzyskać trzecią klasę sportową na dystansie 1000 metrów z czasem 1:51,725.W tej samej kategorii wiekowej na dystansie 777 metrów Amelia Nowakowska zdobyła brązowy medal oraz trzecią klasę sportową z czasem 1:26,522. W kategorii mężczyzn Jędrzej Borowiecki zdobył pierwszą klasę sportową na dystansie 500 metrów z czasem 44,557. Zawody można uznać za zdecydowanie udane. Mimo nie najszybszego lodu, ilość zdobytych rekordów życiowych napawa optymizmem. Już za miesiąc (4-5 stycznia) czekają nas kolejne zawody. Tym razem będą to Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Opolu.