UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świętowali piętnaście lat szachów

 
Elbląg, Świętowali piętnaście lat szachów
fot. nadesłana
Reklama

13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu odbył się XIV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP 1. Turniej został zgłoszony do Polskiego Związku Szachowego i wpisany w cykl „100 turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.

Na wstępie pani Grażyna Ciesielska powitała zawodników, przedstawiła przybyłych gości: najlepszego zawodnika szachowego w Elblągu Igora Janika, koordynatora projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole", Andrzeja Gołotę, trenera szachowego Mariusza Ściwiarskiego, sędziego szachowego Bogdana Siwonia, Michała Missana, radnego miejskiego, absolwenta SP1 i sympatyka szachów.
       Z okazji 15-lecia funkcjonowania sekcji szachowej w szkole zostali zaproszeni byli zawodnicy, sympatycy i zwolennicy szachów w szkołach. Przed turniejem na sali gry pojawił się nauczyciel historii Wojciech Paczkowski w przebraniu i przygotowanym kąciku patriotycznym, przedstawił ciekawostki z życia Józefa Piłsudskiego.
       Posumowaniem było wręczenie statuetek dyrektorowi SP 1, Andrzejowi Soi za propagowanie i motywowanie do działań edukacji szachowej.
       Między rundami chętni szachiści mieli możliwość zagrania symultany z Igorem Janikiem lub gry ozdobnymi szachami, szachami na trzy osoby.
       Przed ogłoszeniem wyników świętowaliśmy jubileusz 15–lecia szachów w szkole, posypały się konfetti.
       Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, tempo gry: 10 min dla zawodnika, oceniany był zgodnie z Kodeksem Szachowym indywidualnie i drużynowo. Sędzią głównym była Grażyna Ciesielska, sędziami pomocniczymi Irena Sokołowska, Bogdan Siwoń, Mariusz Ściwiarski.
      
       Do zawodów przystąpiło 66 zawodników z 9 szkół podstawowych.
       W kategorii chłopcy:
       1. miejsce - Konrad Żyhałko
       2. miejsce - Szymon Trochimczuk
       3. miejsce - Daniel Kleinszmidt
      
       W kategorii dziewczęta:
       1. miejsce - Martyna Miros
       2. miejsce - Nikola Świercz
       3. miejsce - Wiktoria Ratajczyk
      
       W kategorii drużyna:
       1. SP1 - 17 pkt.
       2. SP15 - 13 pkt.
       3. SP18 - 10,5 pkt
       4. ZSP - 9 pkt.
       5. SP6 - 5 pkt.
       6.  SP21 - 5 pkt.
       7.  SP11 – 4 pkt.
       8. Węzina - 3 pkt.
       9.  EUHA - 2
       Dokładne wyniki podane ą na stronie ChessArbiter.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama