Niedziela 26-03-2017, imieniny Emanuela, Teodora

512 918 555

Elbląg od podwórka Elbląg od podwórka

Syrenka odpłynęła (piłka nożna)

Pewne zwycięstwo zanotował lider ligi okręgowej Zatoka Braniewo, która na własnym boisku pokonała Czarnych Rudzienice 3:0. Tempa nie zwalnia także wicelider GKS Wikielec - rozgromił Syrenę Młynary aż 10:0.

Pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo zanotował lider ligi okręgowej Zatoka Braniewo. Podopieczni trenera Stanisława Fijarczyka pokonali przed własną publicznością Czarnych Rudzienice 3:0. Początek spotkania to niewielka przewaga gospodarzy, którzy wraz z upływem czasu coraz bardziej zagrażali bramce rywali. Wystarczyło pięć minut, by Zatoka wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kuczkowski, który najpierw w 30, a później w 35 min. pokonał bramkarza gości. Po objęciu prowadzenia gospodarze nieco oddali inicjatywę rywalom, jednak przez cały czas kontrolowali przebieg gry. W drugiej połowie sytuacja niewiele się zmieniła. Wynik meczu ustalił w 90 min. Sorkowicz.
     W 21. kolejce rekordowym wynikiem popisał się wicelider GKS Wikielec, który rozgromił Syrenę Młynary aż 10:0. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 4 min. Goryński. Na 2:0 w 10 min. podwyższył Krawcewicz, a dwie kolejne bramki w 14 i 15 min. dołożył Maśka. W 29 min. Syrena przegrywała już 0:6 po golach Korpalskiego i Płoskiego. To jednak nie koniec popisów strzeleckich gospodarzy w tej części meczu. Jeszcze przed przerwą na 7:0 podwyższył Krawcewicz, a ostatnią bramkę w tej części pojedynku zdobył Karczewski. Ten sam zawodnik w 52 minucie sprawił, że GKS prowadził 9:0, natomiast wynik meczu na 10:0 ustalił w 60 min. Maśka.
     Także wysokie zwycięstwo zanotowała Concordia Elbląg, która niespodziewanie pokonała na wyjeździe Błękitnych Orneta aż 7:1. Zespół gospodarzy w ostatnich meczach spisywał się bardzo dobrze i nikt nie przypuszczał, że na własnym boisku może przegrać aż tak wysoko. Po pierwszej części pojedynku Concordia prowadziła 3:0 po bramkach Wierciocha, Gryki i Młynika. Drugą połowę dobrze rozpoczął Bykowski, który w 47 i 50 min. pokonał bramkarza Błękitnych doprowadzając do wyniku 5:0. Wówczas to rzut karny na bramkę zamienił Żmijewski, zdobywając, jak się później okazało, jedyną bramkę dla gospodarzy. W 57 min. po raz drugi na listę strzelców wpisłą się Gryka, a wynik meczu na 7:1 ustalił Gładek.
     Niezbyt namęczyli się w tej kolejce piłkarze MGKS Tolkmicko, którzy mieli rozegrać mecz z GSZS Rybno, ale goście nie dojechali na umówioną godzinę i drużynie z Tolkmicka zostanie przyznany walkower.

Komplet wyników 21. kolejki: GKS Wikielec - Syrena Młynary 10:0 (8:0), MGKS Tolkmicko - GSZS Rybno 3:0 walkower, Zatoka Braniewo - Czarni Rudzienice 3:0 (2:0), Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 1:7 (0:3), GKS Stawiguda - Wałsza Pieniężno 1:1 (0:1), Dziadek Ossa Biskupiec Pomorski - Iskra Narzym 6:0 (3:0), Tęcza Miłomłyn - Żabianka/Huragan II Żabi Róg 4:1 (2:1), Ewingi Zalewo - Zamek Kurzętnik 0:1 (0:1).