Sobota 10-12-2016, imieniny Bogdana, Julii

Szachowy mistrz Elbląga

Z udziałem 42 zawodników odbyły się w siedzibie Spółdzielczego Domu Kultury "Zakrzewo" Otwarte Mistrzostw Elbląga w Szachach Błyskawicznych. Zwycięstwo w zawodach odniósł Adam Bukojemski, który tym samym został mistrzem Elbląga w tej dyscyplinie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Otwarty Turniej Elbląga w Szachach Błyskawicznych rozgrywany w ramach odchodów Dni Elbląga. Na starcie stanęło aż 42 zawodników, w tym ośmiu z Malborka, Torunia, Ostródy, Pruszcza Gdańskiego i Nowego. Celem turnieju było wyłonienie mistrza naszego miasta w grze błyskawicznej na rok 2001.
     Ostatecznie pierwsze miejsce i jednocześnie mistrzostwo Elbląga zdobył Adam Bukojemski reprezentujący barwy Zakrzewo-Start Elbląg. Nasz zawodnik w 13 grach zdobył 10,5 pkt. Na drugim miejscu znalazł się Tomasz Kempiński z Tama Jantar Pruszcz Gd., który na swoim koncie zgromadził 10 punktów i do zwycięzcy zabrakło mu zaledwie pół punktu. Trzecia lokata przypadła także naszemu reprezentantowi, Wojciechowi Dąbrowskiemu ze Startu-Zakrzewo, zdobywcy 10 pkt. Najlepszym juniorem turnieju został Karol Goździejewski z MDK Malbork.
     Na zakończenie zawodów nowy mistrz Elbląga otrzymał puchar ufundowany przez Urząd Miejski w Elblągu. Ponadto zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego oraz najlepszy junior otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe także ufundowane przez UM. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Marek Szulc.
     Klasyfikacja końcowa turnieju: 1.Adam Bukojemski (Zakrzewo-Start E-g.), 2.Tomasz Kempiński (Tama-Jantar Pruszcz Gd.), 3.Wojcich Dąbrowski (Zakrzewo-Start E-g.), 4.Marcin Kolago (Kormoran Ostróda), 5.Piotr Bieluszewski (Torfarm Toruń), 6.Aleksander Dydel(Zakrzewo-Start E-g.).