Sześć medali kobiet z Mistrzostw Polski w Grudziądzu (boks)

Na ringu w Grudziądzu, po trzydniowych walkach wyłoniono medalistki Mistrzostw Polski Kobiet w boksie w kategoriach kadetek i seniorek. Bardzo dobrą formę zademonstrowały bokserki z Warmii i Mazur zdobywając 6 medali.

Do walki o medale na grudziądzkim ringu stanęło 140 zawodniczek w 11 kategoriach wagowych. Były wśród nich bokserki z naszego województwa, z UKS Kontra z Elbląga, Niedźwiedzia Kętrzyn, Gwardii Szczytno i Zatoki Braniewo. Dorobek bokserek z Warmii i Mazur to 6 medali. W kadetkach złoty medal w kategorii 54 kg wywalczyła Justyna Żełobowska z Niedźwiedzia Kętrzyn pokonując 10:2 Paulinę Jakubczyk z klubu Róża Karlino. Srebrny medal zdobyła Beata Polewczak z Zatoki Braniewo, która w finale wagi 60 kg przegrała w I rundzie przez RSC z Kingą Bzduch (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Natomiast debiutująca w mistrzostwach Paulina Jakubiec z elbląskiej Kontry zdobyła medal brązowy w kategorii 54 kg.
       W seniorkach w wadze 51 kg Żaneta Cieśla z elbląskiej Kontry wywalczyła srebrny medal ulegając na punkty 9:17 Ewelinie Pękalskiej z PKB Poznań. Jej siostra Sandra Kruk z Kontry, w kategorii 60 kg, po najładniejszym pojedynku finałowym uległa 5:8 Karolinie Graczyk z Zagłębia Konin zdobywając srebrny medal. Brązowy w seniorkach w wadze 57 kg wywalczyła Monika Opak z Gwardii Szczytno. Po raz pierwszy na bokserskich mistrzostwach Polski kobiet nasze województwo reprezentowało tak liczne grono zawodniczek.