Wybory 2018

Wypadek tramwaju i osobówki Wypadek tramwaju i osobówki

Tancerze na turniejach

Elbląg, Tancerze na turniejach

W niedzielę, 14 maja tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar udział wzięli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Złoty medal wywalczyła para Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, startująca w kategorii 12-13 lat w kombinacji 8 tańców. Brązowy medal zdobył Krystian Dolegała wraz z Nikolą Knyszyńską w kategorii 12-13 D w stylu standardowym.

Również miejscami na podium mogą pochwalić się seniorzy. Mariusz i Agnieszka Dziurawiec wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii Senior I Open w stylu latynoamerykańskim, a w stylu standardowym zdobyli miejsce trzecie. W tej samej kategorii startowała również para - Wiesław i Maria Jankowscy, którzy wytańczyli miejsce drugie w łacinie i czwarte miejsce w standardzie.
     W Zabrzu, 14 maja odbył się International Dance Festiwal.w którym udział wzięły dwie pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Kordian Zagaja i Ewa Żylińska startowali w kategorii Dorośli (WDSF Open Adult) w stylu standardowym rywalizując z 22 parami, w tym z tancerzami z Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy i Polski. Kordian i Ewa zdobyli 14. miejsce. Druga elbląska para - Jarosław i Anna Kraińscy startowali w kategorii WDSF Open Senior II również w stylu standardowym. W kategorii seniorów prezentowało się 17 par z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Włoch, Białorusi, Polski. Państwo Kraińscy zajęli miejsce 12.
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"